EGE NET TV

“5 yıl boyunca görevimizi layıkıyla yapmaya çalıştık, bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz”

“5 yıl boyunca görevimizi layıkıyla yapmaya çalıştık, bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz”
Okundu
13 Şubat 2019 - 15:44

KonyalılarVakfı(KONVAK) ve Konyalılar Dernekler Birliği Federasyonu’nu (KONFED) ziyareteden Karabağlar Belediye Başkanı ve aynı zamanda Başkan Adayı MuhittinSelvitopu’na Konyalı hemşehri dernekleri tam destek verdi.Ziyarette konuşanBaşkan Selvitopu, “5 yıllık süreçte hakkı, hukuku, adaleti sağlayarakgörevimizi layıkıyla yapmaya çalıştık. Bundan sonra da aynı şekilde devamedeceğiz.”dedi. Başkan Selvitopu, gerçekleştirdiği kahve toplantısında iseKarabağlar Belediyesi’nin her zaman fakir fukaranın da belediyesi olmaya devamedeceğini söyledi.
Seçim çalışmaları kapsamında CHP Karabağlar İlçeBaşkanı Ali İhsan Yıldız ile birlikte KONVAK VE KONFED’i ziyaret edenKarabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, vakıf ve federasyon üyelerine Karabağlar’dayaptığı projelerin yanı sıra yeni dönemde gerçekleştireceği çalışmalar hakkındada bilgi verdi.
Vakıf  BaşkanıMehmet Aydoğan tarafından karşılanan Başkan Selvitopu,  öncelikle hedeflerinin Karabağlar’ı İzmir’inmodern ve seçkin bir ilçesi haline getirmek olduğunu belirterek,  “Bu 5 yıllık süreçte hakkı, hukuku, adaletisağlayarak görevimizi layıkıyla yapmaya çalıştık. Bundan sonra da aynı şekildedevam edeceğiz” dedi. 5 yıllık görev süresi içerisinde ilçenin planlamasınıyaptıklarının altını çizen Başkan Selvitopu,  tekrar aday olmasının en temel sebebinin buplanlama sürecini başlatmak için olduğunu ve en büyük hayalinin modern vegelişmiş bir Karabağlar olduğunu belirtti.
3önemli konu Karabağlar’ın geleceği için çok önemli
Karabağlar’ın şu anda 3 önemli sorunu olduğunu dahaönceki dernek buluşmalarında da sık sık dile getiren Başkan Selvitopu,   “Uzundere’de üniversite kampüs alanı varsasizin sayenizde. Bunda sizlerin büyük katkısı oldu. 80 hektarlık alanın 38hektarı üniversite kampüs alanı oldu. Ama bu yeterli değil. Karabağlar’da yenikonut alanlarına ihtiyaç yok. Geri kalan 42 hektarın da üniversite alanı olmasıgerekir. Eğer olursa burasının sosyal ve ticari yönden etkisi büyük olacak. Karabağlar’ıngelişmesine katkısı olacaktır. Diğer bir konu ise burada Poligon Deresi var. 200hektarlık alan, yani fuarın 5 misli. Burada askeri tesis var. Biz burada da yeşildokunun korunmasından yanayız. İnsanlarımız mevcut yoğunluk içersinde nefesalacak alanlara ihtiyaç var. Burayı rekreasyon alanı olarak bırakın. Buranıniçerisinde kültürel, sosyal tesisler spor alanlarının olmasını istiyoruz. İzmir’deyaşayan 4 milyon insan buradan yararlansın. Karabağlar’da Kaymakamlığın önündeemniyete tahsis edilmiş yıllardır atıl duran bir çukur var. Biz buranın altıotopark, üstü meydan olmalı diyoruz. ”diye konuştu
Karabağlarmodernleşecek
Karabağlar’ın gelişmeye ve dönüşüme müsait bir ilçeolduğunu ve  bunu doğru yönlendirmeyeçalıştıklarının altını çizen Selvitopu,  “Karabağlar modernleşecek. Bunun içinçalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde kültür merkezleri, semt merkezlerinin sayısınıarttırıp taziye evlerini yaygınlaştıracağız. Biz insanlarımızı kendi ayağımızagetirmeyeceğiz biz onların ayağına gideceğiz. Bunları başarırsak ne mutlu bize.En büyük mutluluk budur” dedi.
KONVAK ve KONFED Başkanı Mehmet Aydoğan ise yaptığıkonuşmada planlamaların önemine dikkat çekerek önümüzdeki dönemde BaşkanSelvitopu’nun planlamaları en iyi biçimde hayata geçireceğine inandığını söyledi.Aydoğan ayrıca,  işsizliğe çare olacakbirtakım projelerin hazır olduğunu ifade ederek,  Başkan Selvitopu göreve geldikten sonrabunları Karabağlar’da harekete geçireceklerini sözlerine ekledi.
Herkeseeşit hizmet vermeye devam
CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız ise konuşmasındahangi partiden olursa olsun Karabağlar seçmeninin en iyisini tercih edeceğineinandığını belirterek, seçimi kazandıkları zaman herkese bundan önce olduğugibi bundan sonra da eşit hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi.
Konuşmaların ardından KONVAK ve KONFED BaşkanıMehmet Aydoğan,  Başkan Selvitopu’nagünün anısına yağlıboya tablo hediye etti. Toplantı Konya yöresine özgü kısabir müzik dinletisi ile sona erdi.
İkincidurak kahvehane ziyareti
Başkan Selvitopu ve CHP Karabağlar İlçe Başkanı Aliİhsan Yıldız’ın bundan sonraki durağı Yunus Emre Mahallesi’nde bulunan  kahvehane ziyareti oldu. Burada da çok sayıdavatandaşa seslenen Başkan Selvitopu, yeni dönemde de insan odaklı çalışmalarla,bireylere değil, topluma hizmet eden bir anlayışla Karabağlar’ı daha güzelyarınlara taşıyacaklarını vurguladı. Sosyal projelere ilişkingerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında da bilgiler veren Başkan Selvitopu,“Karabağlar’daki ibadethanelerimizin her türlü bakımı, temizliği ve diğerihtiyaçları konusunda destek oluyoruz. Yine ilçemizdeki okulların bakım,onarım, tadilat işlerini yapıyoruz. Öğrencilerimizin daha iyi fiziki koşullardaeğitim almalarına katkı koyuyoruz. Karabağlar Belediyesi Sosyal EtkinlikMerkezi’nde (KARBEM) 1500 öğrencimize ücretsiz eğitim veriyoruz. Bu sayıyı 10binlere taşımayı hedefliyoruz. Yine belediyemizin Sosyal Destek Kartı’yla 1400aileye ulaşıyoruz. Sağ elin verdiğini sol elin görmemesi anlayışıylayardımlarımızı sürdürüyoruz. Karabağlar Belediyesi her zaman fakir fukaranın dabelediyesi olmaya devam edecek.”diye konuştu.
 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.