EGE NET TV

Aliağa Belediyesi Kiracılarına Kira Artışı Yapmayacak

Aliağa Belediyesi Kiracılarına Kira Artışı Yapmayacak
09 Eylül 2020 - 5:52

Aliağa Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısında mülkiyeti belediyeye ait kiraya verilen taşınmazlarda faaliyet gösteren ve Kovid19 pandemisi sebebi ile olumsuz etkilenen işletmelerin 2020 yılı kira sözleşmelerinde artış yapılmamasına oy birliği ile karar verildi.

Aliağa Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclisi Belediye Başkanı Serkan Acar başkanlığında gerçekleştirildi. Aliağa Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda 4 Ağustos 2020 tarihli meclis tutanakları okunup oylandı. Ardından Başkanlıktan Gelen Önergeler ve Komisyondan Gelen Raporlar tek tek görüşülerek meclis üyelerinin oylamasına sunuldu.

Meclis toplantısında başkanlıktan gelen önergeler kapsamında bir, iki, beş, on birinci maddeler oy birliği ile dördüncü madde oy çokluğu ile İmar Komisyonuna, üç numaralı maddenin oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna, sekiz numaralı maddenin oy birliği ile Esnaf ve Çevre Sağlık Komisyonuna havalesine karar verildi. Dokuzuncu madde ise oy çokluğuyla kabul edildi.

Toplantıda mülkiyeti belediyeye ait kiraya verilen taşınmazlarda faaliyeti durdurulan veya faaliyete devam etmekle beraber Kovid19 pandemisi sebebi ile olumsuz etkilenen işletmelerin 2020 yılı sözleşmelerinde kira artışının yapılmaması ve sureti ile kıyasen uygulanması konulu dördüncü madde görüşüldü. Başkan Serkan Acar, “Konuyla ilgili geçmişte bir öteleme yapmıştık ama yasal süreler doldu. Onu dışında kira sözleşmesi sona eren belediyemizin kiracılarının yeni sözleşme süreçleri başladı. Bizde bu süre zarfında Hazine ve Milli Emlak’ın aldığı kararı belediye şirketlerimizde, iştiraklerimizde ve belediyemiz kiracılarına uygulama arzusundayız. Şuan zor bir süreç geçiren esnafımızı, tekrar bir zamla bunaltmayalım diye bunu ötelemek için meclis kararına ihtiyaç duyuyoruz” dedi. Söz konusu madde Başkan Acar’ın açıklamalarının ardından oy birliği ile kabul edildi.

Aliağa Belediyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğinde yapılan Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi’nin proje maliyeti ve kaba inşaatının yapımında kullanılmak üzere ALOSBİ’nin Belediyeye yapmak istediği 12.000.000,00 TL şartlı bağışın kabulü ve işlemleri yürütmek ve protokol imzalamak üzere Belediye Başkanı Serkan Acar’a meclis üyeleri tarafından yetki verildi. Komisyonlardan gelen sekiz madde ise geldiği şekliyle oy birliği ile meclisten geçti.  Ayrıca toplantıda 13 Eylül tarihinin Aliağa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun kutlanmasına yönelik gündem dışı önerge oy birliği ile kabul edildi. EGENETTV HABER : GÜRKAN GENÇ

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.