EGE NET TV

Başkan Selvitopu, İzmir Mardinliler Federasyonu’nda coşkuyla karşılandı

Başkan Selvitopu, İzmir Mardinliler Federasyonu’nda coşkuyla karşılandı
Okundu
18 Şubat 2019 - 8:42

KarabağlarBelediye Başkanı ve CHP Karabağlar Belediye Başkan Adayı Muhittin Selvitopu,İzmir Mardinliler Federasyonu’nun (İMAF) düzenlediği kahvaltılı toplantıyakatıldı. İMAF Genel Başkanı Ahmet Tunç, “Muhittin Selvitopu, dürüstlüğündendolayı parmakla gösteriliyor. Yeni dönemde de aynı dürüstlükle görev yapacağınainanıyoruz” dedi. 
Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu,  İzmir Mardinliler Federasyonu’nun düzenlemişolduğu kahvaltılı toplantıya katıldı. İMAF Genel Başkanı Ahmet Tunç’un ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltıyaayrıca,  CHP Karabağlar İlçe Başkanı Aliİhsan Yıldız, siyasi parti ilçe temsilcileri, Mardinli sivil toplum kuruluştemsilcileri ile çok sayıda Karabağlar’da oturan Mardinli dernek üyeleri katıldı.
Karabağlar’akültürüyle renk katan Mardinlilerle bir arada olmaktan mutluyum
Dillerin, dinlerin ve kültürlerin hoşgörü içindeyaşadığı Mardin’i ve Mardinlileri önemsediğini belirten Karabağlar BelediyeBaşkanı Muhittin Selvitopu,  “İzmir’e de, Karabağlar’a da kültürüyle renk katanMardinlilerle bir arada olmaktan mutluyum. Karabağlar, 81 ilden insanımızın birarada yaşadığı bir ilçe. Görev dönemimizi boyunca her kesime aynı hizmetigötürmek için çaba sarf ettik. Seçilmemiz durumunda da aynı hizmeti sürdürmeyedevam edeceğiz” dedi. 
Konuşmasında Karabağlar’ın en önemli sorunlarından birininkentsel dönüşüm olduğunun altını çizen Selvitopu, “Kentsel dönüşümün yapılacağıalanlarda Mardinli hemşehrilerimiz de yoğun yaşıyor. Biz burada yerinde kentseldönüşüm yapılmasından yanayız. İnsanlarımızın mahallelerinden kopmayacağı,komşusunu kaybetmeyeceği bir dönüşümden yanayız. Uzundere’de İzmir BüyükşehirBelediyesi’nin yaptığı yüzde yüz uzlaşı ile gerçekleşen ve Türkiye’ye örnekolan bir kentsel dönüşüm projesi var. Bundan sonrada Karabağlar için en iyisinisavunacağız” diye konuştu. 
Birelin verdiğini öteki elin görmeyeceği bir anlayışa sahibiz
Karabağlar’da ihtiyaç sahibi dar gelirlilere kartvermek suretiyle destekte bulunduklarını ifade eden Selvitopu, bu konularda çokhassas olduklarını,  özellikle bir elinverdiğini öteki elin görmeyeceği bir anlayışla çalıştıklarının altını çizerekinsanlara paket vermek yerine,  kartlarına yükledikleri miktarları her ayyatırarak onların alışverişlerini yaptıklarını hatırlattı.  
Selvitopu ayrıca Karabağlar’da yaşayan bin 500öğrenciye de KARBEM sayesinde ücretsiz eğitim desteği verdiklerini dilegetirdi. 
Dahayaşanabilir bir Karabağlar için çalışıyoruz
Başkan Selvitopu’nun ardından konuşan CHP Karabağlarİlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız ise,  “Mardinli hemşerilerimiz bizi dost sofrasındakarşıladınız. Bizler de size umut ve sevgi ile geldik. Bizler Karabağlar’da 81ilden göç alan bir mozaiğiz. Daha yaşanabilir bir Karabağlar’ı nasılyapabiliriz, amacımız budur. Hiç kimseyi ötekileştirmeden,  hep bir gözden bakarak hareket edeceğiz.Burada veya Karabağlar’da yaşayan arkadaşlarımız farklı siyasi görüşteolabilirler ama hiç kimse farklı değildir, düşman değildir. Biz bu temeldebakıyoruz” dedi.
Toplantıda İMAF’ın ilk Genel Başkanı Mehmet ŞakinIrmak, İMAF Danışma Kurulu Başkanı Sait Karaaslan da söz alarak Selvitopu’yadesteklerini bildirdi.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.