EGE NET TV

Bornova Belediyesi’nden eğitime tam destek

Bornova Belediyesi’nden eğitime tam destek
Okundu
03 Ocak 2019 - 9:19


Bornova Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi ilçedeyaşayan çocukların eğitimlerine katkı sağlamaya devam ediyor. Her yıl artanöğrenci sayısı ve hizmet kalitesi ile örnek olan BELGEM, Liselere Giriş Sınavı(LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) başarılar elde ederken, okul derslerinedestek ve ingilizce kursları da veriyor. Ayrıca merkez içerisinde düzenlenenDost Bilim Evi Etkinlik Sınıfları sayesinde de minikler bilimle tanışıyor. 
 
Bornova Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (BELGEM), ilçede yaşayançocuklar için düzenlediği kurslarla eğitimde fark yaratıyor. Her yıl 6 bin 500civarında öğrencinin yararlandığı ücretsiz eğitimler çocukların başarı oranınıyükseltiyor. Merkezde verilen eğitimlerde Liselere Giriş Sınavı (LGS) veYükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) başarılar elde ediliyor. Ayrıca 6, 7,8 ve 12. Sınıflar için okul derslerine destek ve ingilizce kursları da verilen merkezdedüzenlenen Dost Bilim Evi Etkinlik Sınıfları ile de minikler eğlenerek bilimiöğreniyor. 
 
BELGEM’den yararlanmak isteyenlerde başarılı ve okul dışında başka bireğitim desteği alamayanlara öncelik tanınıyor. Eğitime destek kursları 12.sınıflarda Çamdibi’ndeki merkez binada, 6, 7 ve 8’inci sınıflarda Çamdibi’ndekimerkez binanın yanısıra Pınarbaşı, Mevlana ve Evka-4’teki şubelerde veriliyor.Ayrıca İngilizce kursları Çamdibi Merkez bina, Pınarbaşı, Mevlana, DoğanlarProf. Dr. Aysel  Bayraktar Kültür Merkezive Evka-4 binalarının yanında Altındağ Kültür Merkezi ile Cumhuriyet Evi’nde dedüzenleniyor.

Kitaplar da ücretsiz
 
Bornova’da eğitim gören öğrencilerin okul başarılarını ve kişiselgelişimlerini artırmak için kurulan BELGEM’de öğrencilerin kullandığı derskitapları, kitapçık ve basılı yayınlarda ücretsiz olarak dağıtılıyor.  2018-2019 döneminde İngilizce kurslarına katılanve tüm derslerden yararlanan öğrenciler ile 6, 7, 8 ve 12. sınıflardaYKS/LYS’ye hazırlanan gençlerin eğitim gördüğü kurslarda 13 bin 200 adet derskitabının yanında 19 bin 600 kitapçık  ve1 milyon 916 bin sayfa basılı yayın dağıtımı yapıldı. 
 
Dost Bilim Evi Etkinlik Sınıfları 
 
Çocukların hayatlarında objektif bakış açısı kazanmaları amacıyla açılanDost Bilim Evi etkinlik sınıflarında çocuklar Matematik, Fen Bilimleri veTürkçe derslerini; oyunlar, bulmacalar ve kendi yaptıkları çeşitli materyallerleeğlenerek öğrenmenin keyfini yaşıyor.  Derslerdeproje tabanlı aktif öğrenme sistemi ile çocukların akademik başarılarına katkısağlanması hedefleniyor. Dil etkinlikleri kapsamında öğrencilerin Türkçegönüllüsü olmaları amaçlanırken, fen etkinlikleri ile öğrencilerin bilimsel birbakış açısı kazanmaları amaçlanıyor. Akıl Oyunları ile matematiğin soyutyanlarını duyularla algılamaları ve matematiğe dokunabilmeleri sağlanıyor. 
 

Belgem öğrencileri uluslararası yarışmalarda 
 
Bornova Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (BELGEM) öğrencileriuluslarası yarışmalara da katılıyor. Geçtiğimiz yıl Fransa merkezliUluslararası Kanguru Matematik Olimpiyatlarında 22 öğrenci hazırlayan merkez,bu yıl Kanguru Olimpiyatlarının yanında 15. URFODU Uluslararası Bilim TemelleriBilgi Yarışması’na da 37 öğrenci ile katıldı. Metematik alanında yapılanyarışmaya katılan öğrencilerden 27’si ilk etabı geçti. Kanguru Olimpiyatlarınaise bu yıl 60 öğrenci Belgem öğretmenleri tarafından üzretsiz olarakhazırlanıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.