EGE NET TV

Bu toplumda onlar da var

Bu toplumda onlar da var
Okundu
03 Şubat 2019 - 16:55

<


İzmirSanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD), sosyal sorumluluk projelerine biryenisini ekledi. İZSİAD Kültür, Sanat ve Sosyal İşler Komisyonu’nun girişimiyleİzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı Meslek Fabrikasıve yine Büyükşehir’e bağlı Sosyal Yaşam Kampüsü Engelliler Eğitim Merkezi elele verdi; merkez bünyesindeki engelli öğrenciler için “seramik atölyesi” açıldı.
MeslekFabrikası Seramik Atölyesi’ndeki ilk ders, birbirindenrenkli görüntülere sahne oldu. Öğrenciler, kendilerine dağıtılan seramik çamuruile kupa, vazo, saksı gibi objeler yapmayı öğrendi. İZSİAD Üyesi HeykeltıraşHarun Atalayman ile seramik eğitmenleri Canan Aydoğan ve Zeynep Çakar’ıngözetimlerindeki derste; İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, Meslek Fabrikası ŞubeMüdürü Gökçe Başkaya, İZSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Serpil Oltulu ve İZSİAD ÜyesiNazım Özer de öğrencilere eşlik etti.
 
“Hepsi bizimçocuğumuz”
Amaçlarının,engelli öğrencilerle bir araya gelmek, onların sosyal yaşamlarına katkı vermekve sosyalleşmelerini sağlamak olduğunu söyleyen Başkan Küçükkurt, “Engelli yada engelsiz, hepsi bizim çocuklarımız. Hepsi de eşit imkanlara sahip olmalı veher alanda eşit derecede yer almalı. Bugün, engelli çocuklarımızıngülümsemeleri, gözlerinde gördüğümüz mutluluk pırıltıları bizi de çok mutluetti. İZSİAD olarak, engelliler için farkındalık yaratma çabalarımız devamedecek. Çünkü bu toplumda engelliler de var” dedi.
İzmirBüyükşehir Belediyesi ve İZSİAD işbirliğiyle açılan Seramik Atölyesi, haftadabir ders olmak üzere iki ay sürecek.
 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.