EGE NET TV

Buca’da açılış şenliği başladı Buca bir yeşil alan daha kazandı

Buca’da açılış şenliği başladı Buca bir yeşil alan daha kazandı
Okundu
19 Ocak 2019 - 9:00

Kentiyatırımlarla şahlandırarak spordan sanata uzanan geniş yelpazede hazırladığıprojeleriyle dikkat çeken Buca Belediyesi’nin açılış serisi başladı. Ocakayında üç açılış yapacak olan Belediye, ilk açılışını İzmirli çocuk vegençlerin uğrak yeri olan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’na kazandırılan Havuz ÖnüPark açılışıyla gerçekleştirdi.  Kurdeleyi Buca Belediyesi Yüzme Şenliği’nekatılan yüzlerce minik sporcuyla yapan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina,“Bucamızda hayatı şenlik havasına dönüştürmek, daha huzurlu olmak, temiz havasolumak için hiçbir fedakârlıktan kaçmıyoruz” dedi.
Buca’da yeşil alan ve park seferberliği yapan BucaBelediyesi kente nefes aldıracak mekânlara bir yenisini daha ekleyerek HürriyetMahallesi’nde yer alan Buca Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu önündekonumlanan yepyeni bir park kazandırdı. Çocuk oyun alanları, çevredüzenlemeleri ve bölgeye kazandırdığı yeşil doku ile dikkat çeken parkın açılıştöreninde konuşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Bu tesisteçocuklarımızı, gençlerimizi spora alıştırmaya çalışırken biraz da burayıyeşille buluşturup zenginleştirmek istemiştik. Hürriyet Mahallesiziyaretlerimizde de bu konuyu konuşmuştuk, bugün tamamladık. Aslında bütünmücadelemiz yaşanan bu kenti, hayatı şenlik havasına dönüştürmek, daha huzurluolmak, daha mutlu olmak, sokaklarda yürüyebilmek, temiz hava soluyabilmek. Buamaçla gerçekleştirmek istediğimiz her şeyin uğruna hiçbir fedakârlıktankaçmıyoruz” diye konuştu.
Geleceğeyatırım yapıyoruz
Buca’da yaşayan bütün gençler kültüre, sanata ve spora alışanakadar bütün imkânlarını seferber edeceklerini ifade eden Başkan LeventPiriştina, “Yeter ki Bucalı çocuklar şu üçlüden ayrılmasın; kültür, sanat,spor. Bunun iyileştirici gücüne inanıyoruz.  Çocuklarımızı kültürle, sanatla, sporlabuluşturma mücadelesi bizim mücadelemiz. Eğer küçük yaşlarda bu buluşmayısağlarsak göreceksiniz sonra terk etmesi mümkün olmaz. Kültür, sanat ve sporunbüyülü havasına girenin başka bir kötülüğe yanaşması mümkün olmaz. O yüzdenparkları, bahçeleri, yeşil alanları, temiz sahayı, sporu, yüzmeyi, tenisi basketbolu,futbolu çok önemsiyoruz. Bunu da geleceğe çok anlamlı bir yatırım olarakgörüyoruz” dedi.
Hürriyet Mahallesi Muhtarı Selahattin Yapıcı ise “Burasıatıl durumda bir yerdi ancak çok güzel bir park oldu. Bunun için başta Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ve ekibi olmak üzerehizmeti geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
 
 
Kurdeleyiçocuklar kesti
Buca Belediyesi, 3760 metrekare alana konumlanan oyun,dinlenme ve yürüyüş alanlarıyla bölgenin büyük bir ihtiyacını karşılayan park açılışınıYüzme Şenliği ile taçlandırdı. Başkan Levent Piriştina, parkın açılışkurdelesini İzmir’deki 12 spor kulübünden Yüzme Şenliği’ne katılan yaklaşık 200minik çocukla birlikte kesti… Coşkulu törenin ardından oyuncaklar ve yeşilledonatılmış yepyeni parkta keyifli dakikalar yaşayan çocuklar Yüzme Şenliği’ndede kulaç atıp, kıyasıya mücadele etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.