EGE NET TV

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

BUCA’DA AÇILIŞ ŞENLİKLERİ SÜRÜYOR

BUCA’DA AÇILIŞ ŞENLİKLERİ SÜRÜYOR
20 Ocak 2019 - 6:19<

İşçievleri’nin30 yıllık rüyası gerçek oldu
BucaBelediyesi, İşçievleri’nin 30 yıldır hayalini kurduğu spor tesislerini ilçeyekazandırdı. Yıllardır zor şartlarda spor yapmaya çalışan İşçievleri SporKulübü’ne tam donanımlı bir tesis inşa eden Belediye, aynı zamanda futbol,basketbol, voleybol alanları, yürüyüş yolları, fitness aletleri ve çevredüzenlemeleriyle yöre halkı için de bir cazibe merkezi yarattı.  Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Buyatırım bu mahallede huzurun tesis edilmesi için çok önemlidir. Hem mahalleninhem kentin kurtuluşunu ifade etmektedir. Çünkü bu ortam aslında bütün kötüortamların önünü kesmek için hazırlanmış alt yapıdır” dedi.
Buca Belediyesi, yaklaşık 5 bin 500 metrekare alanayayılan İşçievleri Spor Tesisleri’ni görkemli bir törenle açtı. Açılış töreniöncesinde Capoeria İzmir Grubu muhteşem bir dans gösterisi yaptı. Törendekonuşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, göreve geldiği ilk günde desöylediği gibi, kültür, sanat ve spor deyince, gençler deyince tüm imkânlarınıher zaman seferber etmeye hazır olduklarını ifade etti. Buca’daki bütünçocukların spor yapmasını sağlamayı amaçladıklarını belirten Başkan Piriştina,“Böyle alanlar mahallelerimiz için büyük önem taşıyor. Belki kente tepedenbaktığında bu alan çok şey ifade etmeyebilir ama o mahallenin genci için,çocuğu için, kadını için, o mahallede huzurun tesis edilmesi için o 5 dönümarazide yapılan yatırım 50 yıl o mahallenin ve dolayısıyla kentin kurtuluşunuifade etmektedir. Çünkü bu ortam aslında bütün kötü ortamların önünü kesmekiçin hazırlanmış alt yapıdır. Bizim üzerimize düşen bu ortamı hazırlamaktı. Busaatten sonra iş annelerde, babalarda, mahallenin muhtarında, spor kulübününfedakâr başkanındadır” dedi.
BU SAHALAR ÇOCUKLARIMIZIN KAHKAHALARIYLA ŞENLENECEK
Tesis yapmak kadar o tesislere insanları sokmanın dabüyük önem taşıdığına vurgu yapan Piriştina, “Her şey insanla güzel. Göreceksinizburayı çocuklarımız gibi kadınlarımızda yürüyüş için kullanacak.  Bundan sonra bu sahalar çocuklarımızınkahkahalarıyla şenlenecek, müsabakaların heyecanıyla ısınacak. Buranın başkabir önemi var.  Bu tesisin rahmetli VuralKaradayı’nın adını taşıması da gençler için başka bir umut olacak. Bu sahadasizler spor yaptıkça, onun için dua ettikçe manevi bir görevimizi de yerinegetirmiş olacağız. Bu kente sanata, spora, kültüre yatırımda durmak yok.Çocukları için endişelenen, onlar için hiçbir fedakârlıktan kaçmayan Bucalılaraselam olsun, tesisimiz hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
 
 
30 YILLIK İSTEĞİMİZİ PİRİŞTİNA GERÇEKLEŞTİRDİ
İşçievleri Spor Kulübü Başkanı Ersin Gökhan isekulüplerine böylesi bir tesisi kazandıran Buca Belediye Başkanı LeventPiriştina ve ekibine teşekkür etti. Gökhan, “30 yıldır bu kulübün bünyesindeyim.Bu gördüğünüz alanda daha önce çamur, toprak, kum içinde spor yapmayaçalışıyorduk. Bu zamana kadar bize çok sözler verildi burayla ilgili ama yaptırankimse çıkmadı. Önceki dönemdeki başkanlarımız da çok uğraştılar ama olmadı. LeventBaşkanım geldiğinde bizi çamurdan kurtarır mısınız dedik.  Bugün görüntü bu. Gurur duyuyorum. SayınBaşkanım Levent Piriştina’ya şükranlarımı sunuyorum” dedi. Ufuk MahallesiMuhtarı Osman Ertan da 30 yıllık rüyalarının gerçek olduğunu söyledi.
DOSTLUK MAÇI YAPILDI
Tesisin açılış kurdelesinin kesiminin ardından BucaBelediye Spor ile İşçievleri Spor Kulübü arasında oynanan dostluk maçınınbaşlama vuruşunu Başkan Levent Piriştina yaptı. Maç esnasında heyecan dolu dakikalar yaşayan taraftarlar ellerindekimeşalelerle alanı renklendirdi.  Futbolve basketbol sahasının yanı sıra yürüyüş ve park alanlarını kapsayan proje,çevre halkının özellikle de çocuk ve gençlerin yeni toplanma ve spor alanıolacak.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.