EGE NET TV

BUCA’DAN MUHTEŞEM KARELER

BUCA’DAN MUHTEŞEM KARELER
Okundu
03 Ocak 2019 - 10:18


Buca’nıntarih kokan muhteşem sokak ve evleri Bucalıların çektiği fotoğraf kareleriylesergilendi. Bucalılar Grubu tarafından “Mazideki anılarımız ve günümüzüngüzellikleri ile Bucamız” başlığıyla Buca Belediyesi Kültür ve SanatMerkezi’nde düzenlenen fotoğraf sergisi sanatseverlerin büyük beğenisinikazandı.
 
Buca’nın büyülü atmosferi Bucalıların gözünden fotoğrafkarelerine yansıdı. Bucalılar Grubunun çektiği, Buca’nın sokaklarını, tarihidokusunu ve gösterişli evlerini aktaran birbirinden güzel 75 fotoğraf BucaBelediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergilenmeye başladı. 15 Bucalıfotoğrafçının çektiği 400 kare fotoğraf arasından seçilen 75 muhteşem eserinsanatseverlerle buluştuğu sergi kalabalık davetli topluluğunun katıldığıtörenle açıldı.
Buca’nın geçmişten günümüze uzanan dokusunu aktaraneserler arasında en iyi fotoğraf yarışması da düzenlendi. Değerlendirmeyealınan fotoğraflar arasında Adnan Küçükvardar’ın muhteşem karesi birinciliğielde ederken, Hüsna Önal ikinciliği, Dursun Mehmet Çiçek üçüncülüğü kazandı.
“Mazideki anılarımız ve günümüzün güzellikleri ileBucamız” isimli sergi 6 Ocak’a kadar Buca Belediyesi Kültür ve SanatMerkezi’nde ziyarete açık olacak. 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.