EGE NET TV

BURHANİYE BELEDİYESİ KURBAN SATIŞ VE KESİM ALANLARI HAZIR

BURHANİYE BELEDİYESİ KURBAN SATIŞ VE KESİM ALANLARI HAZIR
Okundu
29 Temmuz 2020 - 15:40

Burhaniye Belediyesi Kurban Bayramı süresince vatandaşların sağlıklı ve düzenli koşullarda Kurbanlık alıp kesimlerini yapabilmeleri için satış ve kesim alanlarını hazırladı. Burhaniye genelinde Belediye’ye ait bir kurban satış yeri oluşturulurken, vatandaşların kurbanlarını kesmesi için ilçede 7 farklı kesim alanı oluşturuldu.

Bu sene 31 Temmuz’da başlayıp 3 Ağustos’ta son erecek Kurban Bayramı için çalışmalarına ara vermeden devam eden Burhaniye Belediyesi, ilçe genelinde kurban kesim ve satış alanlarını belirledi. Belediye Memiş, Bahçelievler, Öğretmenler, Mahkeme, Cumhuriyet, Pelitköy ve Mahkeme mahallerinde belirlenen alanlarda vatandaşların kesim işlemlerini gerçekleştirebilmesi için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Bu sene pandemiden dolayı sağlık ve hijyen tedbirlerinin üst safhada alındığı satış ve kesim yerlerinde Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bayram süresince kontrollerini gerçekleştirerek yol, park. cadde ve sokaklarda kurban kesimi gerçekleştirenlere cezai işlem uygulayacak.

Ayrıca Burhaniye Belediyesi Sağlık İşlerine bağlı veteriner hekimin yanı sıra İlçe Tarım Müdürlüğüne bağlı veterinerlerin de bayram süresince görev yapacağı kesim alanlarında, Belediye temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de periyodik olarak hijyen ve temizlik hizmetlerini yürütecek.

Pandemi döneminde buruk bir bayrak geçireceklerini ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Bu bayram sevdiklerimizle mesafeli olarak yaşayacağımız bir bayram olacak ama gönüllerimiz beraberlik ruhuyla hep bir olacak. Burhaniyelilerin bu bayramı mümkün olduğunca duyarlı ve dikkatli yaşayacaklarını temenni ediyor, bu vesileyle tüm hemşehrilerimin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

BURHANİYE KURBAN KESİM ALANLARI

MEMİŞ HAYVAN PAZAR YERİ Küçükbaş
BAHÇELİEVLER PAZAR YERİ Büyükbaş/Küçükbaş
ÖĞRETMENLER     KAPALI  PAZAR YERİ Küçükbaş
MAHKEME DSİ İLE LİSE ARASI Büyükbaş/Küçükbaş
CUMHURİYET KAPALI PAZAR YERİ Küçükbaş
PELİTKÖY ATATÜRK CADDESİ ESKİ GARAJ Büyükbaş/Küçükbaş
MAHKEME KAPALI PAZAR YERİ ALT KISIM Büyükbaş/Küçükbaş

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.