EGE NET TV

Doğal Yaşam’ın sultanı: Selma

Doğal Yaşam’ın sultanı: Selma
Okundu
29 Aralık 2018 - 10:16

İzmir Doğal Yaşam Parkı’ndaki aslan sayısı, Belçika’dangetirilen dişi aslan Selma ile 4’e çıktı. Yeni yuvasında keyifle dolaşan Selma,parktaki tek dişi aslan olarak daha şimdiden tüm ilgiyi üzerine çekmeyi başardı.

Cesaretli, kararlı ve her daim gösterişli olan aslanlar, İzmir BüyükşehirBelediyesi Doğal Yaşam Parkı ziyaretçilerinin gözdesi olmayı sürdürüyor. 138türde 2 bin 600 hayvanın barındığı İzmir Doğal Yaşam Parkı’na getirilen yenihayvanlar, bölgedeki çeşitlilikle birlikte ziyaretçi sayısını da artırıyor.
Belçika’dangetirilen 2.5 yaşındaki dişi aslan Selma ile parktaki aslan sayısı da 4’e çıktı.Ailenin erkek üyelerinden 11 yaşındaki Tao, 7 yaşlarındaki Golyat ve Batu’ylaadaptasyon aşamasını sürdüren dişi aslan Selma, parka ve arkadaşlarına şimdidenalıştı. Selma, tek başına keyfini sürdüğü parktaki nazlı tavırlarıyla sadeceerkek aslanların değil, ziyaretçilerin de ilgi odağı olmayı başardı. Selma’yaçok çabuk alıştıkları söyleyen bakıcılar, kısa süre içinde yeni yavrularlabirlikte İzmir Doğal Yaşam Parkı’ndaki aslan sayısının artmasını ve aileninbüyümesini beklediklerini ifade etti.


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.