EGE NET TV

DOKUZ EYLÜL DÜKKAN İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE STANT FORMÜLÜ

DOKUZ EYLÜL DÜKKAN İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE STANT FORMÜLÜ
Okundu
29 Ocak 2019 - 5:08

Dokuz EylülÜniversitesi Rektörlüğü tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere maddi desteksağlamak, kurumsal aidiyeti güçlendirmek ve marka bilinirliğini artırmakamacıyla projelendirilen Dokuz Eylül Dükkan için geri sayım başladı.Alsancak’taki DESEM binasındaki fuaye alanında hizmet verecek stant’ta,üniversite logolu ürünler ile el işi hediyelik eşyalar satılacak. Buradan eldeedilecek gelir ise öğrencilere destek amacıyla kullanılacak.
 
Türkiye’ninyükseköğretimdeki yenilikçi ve örnek markalarından biri olan Dokuz EylülÜniversitesi, ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmak ve kurumsal aidiyetigüçlendirmek amacıyla projelendirdiği Dokuz Eylül Dükkan standını açmak içinçalışmalarına başladı. Bu kapsamda Alsancak’taki Dokuz Eylül ÜniversitesiSürekli Eğitim Merkezi (DESEM)’nin fuaye alanında ilki kurulan Dokuz EylülDükkan’da, üniversite logolu ürünler ile öğrenciler tarafından yapılan el işihediyelik eşyalar satılacak.  Buradanelde edilecek gelir ise öncelikli olarak öğrencilere yönelik sosyal destek vehizmetlerde kullanılacak.
Mağaza modellistandının üniversitede bir ilk olduğunu vurgulayan DEÜ Rektörü Prof. Dr. NükhetHotar, fiziki altyapısı tamamlanan stantlarının kısa sürede hizmet vermeyebaşlayacağını söyledi. Hayata geçirilen projenin birçok noktada öncü olduğunukaydeden Rektör Hotar, “Satış mağazası olarak düşünülen Dokuz Eylül Dükkan,aslında öğrencilerimize yönelik bir gelişim projesidir. Buradaki temelhedefimiz, elde ettiğimiz gelirle öğrencilerimize destek olmak veöğrencilerimizin de el işi ürünlerini satabilecekleri bir mecra yaratmaktır.Bunları yaparken hem öğrencilerimizi üretkenlik noktasında teşvik edeceğiz hemde onların kısa süreli istihdam edilmesini sağlayacağız. Burada çalışmakisteyen öğrencilerimize sorumluluklar vererek, onların sosyal hayatlarını dazenginleştireceğiz” dedi.
 
KURUM İÇİ DAYANIŞMA
Dokuz EylülDükkan’ın üniversitenin kurum içi dayanışma kültürünü de geliştireceğini ifadeeden Rektör Hotar, “Bizler, 85 bin mensubu olan çok büyük bir aileyiz.Hepimizin hedef ve sorumlulukları farklı olsa da özümüz itibariyle birlikteolanın bizlerin en büyük kazancı olduğunu biliyoruz. Ailemizin her ferdinidüşünerek hareket etmemiz gerektiğini; bunu da öncelikli olarak kurum içidayanışma ile sağlayacağımızı biliyorum. Aidiyet duygusu dediğimiz kavramın, butür projelerin hayata geçirilmesiyle karşılık bulacağına inanıyoruz” diyekonuştu.
 
TEMAS NOKTAMIZ OLACAK
Türkiye’ninyükseköğretim alanındaki uluslararası markalarından biri olan üniversitelerininher zaman bu gerçek ışığında hareket edeceğini kaydeden Rektör Hotar,“Üniversite yönetim olarak Dokuz Eylül Dükkan’ı sadece üniversitemizin logoluürünlerinin satıldığı bir yer ya da kurum içi sosyal destek mekanizmasının birunsuru olarak düşünmüyoruz. Bunun yanında satış standımızı kurum kimliğininkamuoyu ile paylaşılması ve halkımızla temas noktasında bir pencere olarakgörüyoruz. O yüzden mağaza modelindeki konseptimizi, vatandaşlarımızla bağkurmamızda bir araç olarak düşünüyoruz” ifadesinde bulundu.
 
ZAMANLA BÜYÜYECEK
Önümüzdekigünlerde satış yapmaya başlayacak Dokuz Eylül Dükkan’da logolu kupalardananahtarlıklara kadar birçok ürünün yer alacağını vurgulayan Rektör Hotar, elişi ürünlerin yanı sıra zamanla Güzel Sanatlar Fakültesi’ndeki öğrencilerineserlerinin de burada satılabilmesini planladıklarını bildirdi. Rektör Hotar,gelen talep doğrultusunda üniversitenin farklı yerleşkelerinde benzerstantların dönemlik olarak açılabileceğini de sözlerine ekledi. 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.