EGE NET TV

Ege Üniversitesi ile KKTC işbirliği artarak devam ediyor

Ege Üniversitesi ile KKTC işbirliği artarak devam ediyor
Okundu
27 Ocak 2019 - 5:12EgeÜniversitesi (EÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, parlamentoda birlikte görevyaptığı milletvekilleri ve halen mecliste görevde olan milletvekillerindenoluşan heyetle gittiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC), Cumhurbaşkanı,Cumhuriyet Meclisi Başkanı ve Başbakan ile görüşmeler yaptı. EÜ ile KKTCarasındaki işbirliğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyledaha ileri seviyelere taşındığını belirten Rektör Budak, görüşmelerin çokverimli geçtiğini söyledi.
EgeÜniversitesi ile KKTC arasındaki işbirliğinin artarak devam etmesine yönelik EÜRektörü Prof. Dr. Necdet Budak, KKTC’de önemli görüşmelerde bulundu. Rektör Budak,Türkiye Büyük Millet Meclisinde birlikte görev yaptığı önceki dönemmilletvekilleri ve halen mecliste olan milletvekillerinden oluşan heyetleKKTC’ye gitti. Heyet, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhuriyet MeclisiBaşkanı Tüberrüken Uluçay ve Başbakan Tufan Erhürman ile görüşmeler yaptı.Ziyarete ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rektör Budak, EÜ ile KKTCarasındaki işbirliğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da destekleriyleçok ciddi ilerleme kaydettiklerini söyledi.
“İŞBİRLİĞİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

EÜ ile KKTC Kamu Hizmetleri Komisyonu arasında geçen yıllarda imzalananişbirliği protokolünü bir süre önce yenilediklerine değinen Rektör Budak,“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet Kamu Hizmetleri Komisyonu ile sınav sorusuhazırlanmasına yönelik bir protokolümüz vardı, bu protokole ek olarakişbirliğimizi daha fazla geliştirme noktasında önemli görüşmelerimiz oldu. Buhususta desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum.Üniversitemiz güçlü bir akademik kadroya sahip. Köklü üniversitemizin birikimve tecrübelerini paylaşmak için yoğun bir çaba harcıyoruz. Ülkemizin yerli vemilli anlamda önceliklerini dikkate alarak ciddi bilimsel çalışmalaryürütüyoruz. KKTC ile her alanda iş birliğine açık olduğumuzu belirtmiştik.Gerekli teknik ve akademik alt yapıya sahibiz. Önceki dönemmilletvekillerimizden oluşan heyetimizle KKTC’de önemli görüşmeler yaptık. EgeÜniversitesi olarak KKTC ile işbirliğimiz artarak devam edecek” diye konuştu.
 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.