EGE NET TV

EĞİTİME YAPILAN YARDIM VE YATIRIM BİR ÜLKENİN GELECEĞİNE YAPILAN YATIRIMDIR

EĞİTİME YAPILAN YARDIM VE YATIRIM BİR ÜLKENİN GELECEĞİNE YAPILAN YATIRIMDIR
Okundu
13 Ocak 2019 - 7:17Sonbeş yılda sosyal belediyecilik alanında önemli hizmetlere imza atan BurhaniyeBelediye Başkanı Necdet Uysal, eğitim alanını da unutmayarak ilçe genelinde yeralan okullara her anlamda destek verdi.  
BurhaniyeBelediyesi, ilçede bulunan özel ve devlet olmak üzere toplamda 56 okulayardımlarını sürdürüyor. Okullara spor ve kırtasiye malzemesi desteği, teknikdonanım malzemeleri desteği, fiziki koşulları iyileştirme, okulların fizikidonanım eksikliklerini giderme, bakım ve onarım gibi değişik alanlarda çalışmalarınısürdüren Burhaniye Belediyesi 5 yıl boyunca eğitim alanıiçin birçok faklı kalemde harcama yaptı.  
OKULLARIN FİZİKİ YAPILARI İÇİN ÇALIŞMALARYAPILDI
Amacımız,öğrencilerimizin daha sağlıklı, temiz ve hijyenik ortamlarda eğitim almalarıdırdiye belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal 5 yıl boyunca ilçemizgenelinde bulunan Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Lise ve Özel okullara birçokkonuda maddi ve manevi destek sağladık dedi. Okullarımızın idarelerinden veyaokul aile birliklerinden gelen talep doğrultusunda birçok farklı konuda yardımyaptıklarını belirten Başkan Uysal “ilçemiz genelinde 20 farklı okulumuzunçeşitli alanlarda boya badana işleri yapılmıştır. Toplamda 13 okullumuzunbahçelerinde, sınıflarında, tuvaletlerinde tadilat, bakım ve onarım işleriyapılmıştır. 11 okulumuzun bahçesinde peyzaj düzenlemesi ve saha düzenlemesiyapıldı. Ayrıca yol yapım çalışmalarımız her daim okul bölgelerimizde öncelikliolarak sürdürülmüştür” dedi.
OKULLARIN EKSİKLİKLERİ HIZLI BİRŞEKİLDE TAMAMLANDI
İlçegenelinde bulunan okullara sadece yapısal anlamda değil okulların eksik malzemeve dolanımları, kırtasiye malzemeleri konusunda da destek verdiklerini belirtenBurhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “İlçemize yeni yapılan okullarımızıneksikliklerini istekleri doğrultusunda hızlı bir şekilde tamamladık. Ayrıcailçe dışında okul spor takımlarımızın yürüttüğü müsabakalar için araç kiraladıkya da yol ve konaklama masraflarını karşıladık. İlçemiz içinde okullarındüzenlediği etkinlikler kapsamında tüm okullarımıza araç desteği verdik” dedik.
KİTAP OKUMAYA TEŞVİK EDİLDİ
Öğrencilerimizikitap okumaya teşvik etmek için elimizden gelen desteği gösterdik diyen BaşkanUysal “ilçemiz genelinde toplamda 7500 adet okuma kitabı dağıttık ayrıcaokullarımıza 68 adet kitap seti hediye ettik. İlçemiz genelinde düzenlenen ençok kitap okuyan öğrencilerimize toplamda 5 yıl içeresinde 280 adet bisikletdağıttık. Yeni nesillerimizin tarihi bilincini geliştirmek adına Milli EğitimMüdürlüğünün belirlediği 300 öğrencimizi Çanakkale’ye yolladık” dedi.
ÖĞRENCİLERİMİZİN EN İYİ ORTAMLARDAEĞİTİM ALMALARI İÇİN GAYRET GÖSTERİYORUZ
OkullarınFen Bilimleri sınıflarına, bilgisayar sınıflarına birçok yardımlar yaptıklarınıbelirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Ülkelerin gelişmişlikseviyesinin en önemli göstergelerinden birisi eğitim kalitesi ve eğitimoranıdır. Eğitime yapılan yardım ve yatırım bir ülkenin geleceğine yapılanyatırımdır. Eğitim mekânı bakımlı ve düzenli olursa, orada eğitim alanöğrencilerin başarı oranı da o ölçüde artar. Burhaniye Belediyesi olarak,geleceğimiz olan çocuklarımızın ve gençlerimizin en iyi ortamlarda eğitimalarak, tam donanımlı yetişmelerine olanak sağlamak için belediye olarak katkısunmaya, destek olmaya gayret gösteriyoruz. Öğrencilerimiz başarılı olunca da ülkemiz başarılı olur. Bununbilincinde olarak belediye olarak eğitim ve öğretime sunduğumuz desteklerimizve yatırımlarımız artarak devam edecektir.” Dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.