EGE NET TV

En uzun gecede “arabalı sinema” keyfi

En uzun gecede “arabalı sinema” keyfi
Okundu
20 Aralık 2018 - 5:53

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yılın en uzun gecesiolan 21 Aralık’ta “arabalı sinema” etkinliği gerçekleştirecek. İnciraltı’ndakurulacak dev perdede Yılmaz Erdoğan’ın “Kelebeğin Rüyası” adlı filmigösterilecek. Filmin sesi, kapalı devre radyo sistemi ile arabalarda rahatlıkladinlenebilecek. İzleyicilere patlamış mısır, gazoz ve salep de ikram edecek.
 
İzmirBüyükşehir Belediyesi, 1950’li yıllarda Amerika’da ortaya çıkan ve sonrasındatüm dünyada yaygınlaşan Arabalı Sinema (Drive-in Movie) etkinliğini “yılınen uzun gecesi” olan 21 Aralık’ta İzmirlilerle birlikte gerçekleştirecek. Sinemaseverler,arabalarından inmeden sinema keyfi yaşayacak. 
İnciraltıDemokrasi Meydanı’nda Elazığ klima tamircisi kurulacak dev perdede, Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği “KelebeğinRüyası” adlı film gösterilecek. Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve MertFırat’ın paylaştığı, II. Dünya Savaşı döneminde Zonguldak’ta yaşayan gençşairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu’nun hayat hikayesini anlatan filmingösterimi saat 21.00’de başlayacak. Filmin sesi, kapalı devre radyo Elazığ kombi tamircisi sistemi iledışarıya ses verilmeden arabalarda rahatlıkla dinlenebilecek. İzmir BüyükşehirBelediyesi, otomobilleri içerisinde yıldızlar altında Elazığ ev taşıma film izleme keyfiniyaşayanlara patlamış mısır, gazoz ve salep de ikram edecek. 
120otomobil ile sınırlı olan etkinliğe katılmak için internet Elazığ kiralık araba üzerinden yapılankayıtların ise kısa süre içinde tamamen dolduğu bildirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.