EGE NET TV

Foça Ovasında pamukta tüccar krizi

Foça Ovasında pamukta tüccar krizi
26 Eylül 2019 - 15:08

Foça Ovasında pamukta tüccar krizi
Foça ve Menemen de pamuk yetiştiriciliği yapan üreticiler tüccarların fiyat politikasını eleştirdi.
Foça Ziraat odası başkanı Saim Demirbaş Foça Ak parti ilçe başkanı İrfan Çalışkan’ı  ziyaret ederek sorunlarını anlattı yardım istedi.
Demirbaş yaptığı açıklamada  “Çiftçi olarak son yıllarda çok zor günler geçiriyoruz. Maliyetler yüksek. Ancak çiftçi, tüccarın insafına bırakılmış durumda.  Pamukta yüzde 42,45 ‘lerde olan randımanlar, 38-36’lara çekilmiş durumda. Bu da üreticinin eline geçen parada ciddi bir düşüşe neden oldu. Şimdiki randımanlarla çiftçinin eline geçecek olan para  üreticinin üretim maliyetini karşılamıyor devletimizden bu konuda destek istiyoruz.”dedi

İrfan Çalışkan yaptığı açıklamada” Konu ile yakından ilgileniyoruz.Genel Başkan Yardımcımız İzmir Milletvekili Hamza Dağ ve Yaşar Kırkpınar milletvekillerimiz konu hakkında bilgi sahibi. Serbest piyasa ekonomisine dayanarak, randıman numaralarını kendileri belirleyen tüccarların ağır yaptırımlarla karşı karşıya kalacak. Sulamadan kaynaklı  sıkıntılar ortada birde tüccar randımanı kafasına göre belirleyince üreticinin üretim maliyetini karşılamıyor. Bu  konuda Ak parti olarak gereken girişimlerde bulunacağız ” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.