EGE NET TV

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Geleceğin karatecileri Ege Ligi’nden çıkacak

Geleceğin karatecileri Ege Ligi’nden çıkacak
24 Aralık 2018 - 7:32

Geleceğin karatecilerini yetiştirmeyiamaçlayarak kurulan İller Arası Ege Karate Ligi’nin ilk ayağı hafta sonuManisa’nın Salihli ilçesinde yapılacak. Tarihte ilk paranın basıldığı SartMahallesi’nin bağlı olduğu Salihli’de Lidya Sardes İller Arası Ege Karate Ligi adıaltında düzenlenecek müsabakalara en az 700 sporcu ve 40 hakem katılacak.
 
Karate Federasyonu’nun destek verdiği bölgesel liglere biryenisi daha eklendi. Karate sporunun daha geniş kitlelere duyurulması ve enönemlisi de geleceğin karatecilerinin daha iyi yetişmesi için ‘İller Arası EgeKarate Ligi’ kuruldu. İlk ayağı bu hafta sonu Manisa’nın Salihli ilçesindedüzenlenecek turnuvanın sonraki etapları Uşak, Muğla ve Aydın illerindeyapılacak. Dört ayaklı turnuvada başarılı olan sporcular İzmir’de final maçınaçıkacak. İller Arası Ege Karate Ligi’nde ilk 4’e kalan sporcular İstanbul veTrabzon liglerinin katıldığı Karate Biz’de finale çıkacak.
         İller ArasıEge Karate Ligi, Türkiye Karate Federasyonu Uşak İl Temsilcisi Dinçer Güngör,Muğla İl Temsilcisi Mustafa Kıvrak ve Karate Milli Takımı Antrenörü BilalGültekin’in öncülüğünde kuruldu.
         Karate MilliTakım Antrenörü Gültekin, Ankara, Bursa, Balıkesir, İzmir, Aydın, Muğla,Denizli ve Uşak’ta faaliyet gösteren Karate spor kulüpleri temsilcilerininkatılımı ile bir toplantı gerçekleştirdiklerini ve bunun sonucunda da İllerArası Ege Karate Ligi’ni kurduklarını söyledi. İller Arası Ege Karate Ligi’ninMerkez Hakem Kurulu Başkanlığına uluslararası karate Hakemi Erdal Kurç, OrganizasyonKurulu Başkanlığına Denizli Bölgesi’nden Erdoğan Balık’ın getirildiğinibelirten Antrenör Gültekin, “29-30 Aralık tarihlerinde düzenleyeceğimizmüsabakaların ilk etabını tarihte ilk paranın basıldığı yer olan ‘Lidya Sardes’adı altında düzenleyeceğiz. İller Arası Ege Karate Ligi’nin başına Lidya Sardeskoymamızı Salihli Kaymakamımız Levent Kılıç Bey istedi. Biz de kendilerinikırmadık” dedi.
         700 SPORCU 40HAKEM
         İller Arası Ege Karate Ligi’nin 4 etaptan oluşacağınıturnuvalara en az 700 ve 40 hakemin katılacağını açıklayan Bilal Gültekin,turnuvanın sporcuların maç eksiğini de gidereceğinin altını çizdi. İller ArasıEge Karate Ligi’nde başarılı olan sporcuların İstanbul’daki İstanbul ve Trabzonliglerinde başarı olan sporcuların katılımıyla Karate Biz’de Türkiye finalmüsabakalarına katılacağını kaydeden Gültekin, geleceğin karatecilerinin buligden çıkacağını iddia etti. Sporun diğer branşlarında olduğu gibi karatede desporcu ne kadar maç yaparsa tecrübesinin o kadar arttığına dikkat çekenGültekin, “Turnuva havasında geçecek Ege Ligi, aynı zamanda düzenlendiğişehirlere de katma değer# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.