EGE NET TV

Genç MÜSİAD’dan Örnek Kampanya

Genç MÜSİAD’dan Örnek Kampanya
Okundu
21 Şubat 2019 - 5:16

MÜSİADİzmir Şubesi Gençlik Kurulu ile Kızılay arasında düzenlenen işbirliği ilegerçekleştirilen “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganıyla kan bağışkampanyası geniş bir katılımla yapıldı. Türk Kızılay’ı Ege Bölgesi KanMerkezi’nde düzenlenen kampanyaya Türk Kızılay’ı Ege Bölgesi Kan Merkezi MüdürüDr. Gökay Gök, MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı, Genç MÜSİAD Başkanı MuhammedElçiboğa, Genç MÜSİAD ile MÜSİAD üyeleri katıldı.  
 
Kanbağışının bir insanlık görevi olduğunu belirten MÜSİAD İzmir Şubesi GençlikKurulu Başkanı Muhammed Elçiboğa, “MÜSİAD olarak sadece bir sivil toplumkuruluşu değil sosyal sorumluluk sahibi iş insanlarının toplandığı bir kurumuz.Genç MÜSİAD ve MÜSİAD ortaklığında Kızılay kan merkezinde üyelerimizle beraberkan verme işlemini gerçekleştirdik. Kan vermek de ciddi manada sevaptır.Vücudun belki zekatıdır. Bugün verdiğimiz kan yarın öbür gün ismini,memleketini, ırkını bilmediğimiz bir kardeşimize hayat olabilir” dedi.
 
İzmir’dekikan stoklarının tamamlanması için gönüllü bağışçılara ihtiyaç olduğunu veİzmir’in şu anda kendi kan ihtiyacını karşılamadığını ifade eden Kızılay EgeBölge Kan Merkezi Müdürü Gökay Gök ise “İzmir kendi kan ihtiyacınıkarşılayamıyor. Ne yazık ki hala iki hastanenin kan ve kan taleplerini hasta vehasta yakınları karşılıyor. Biz İzmir’de ilk defa kan verecek 70 bin gönüllübağışçı bulursak veya yılda iki defa kan bağışlayan yeni 35 bin kan bağışçıbulabilirsek, İzmir ili kendi kan ihtiyacını karşılayabilecek. Hiçbir hastaveya hasta yakını kan aramayacak. En önemlisi de güvenli kana ulaşacak.İzmirlilere sesleniyorum; lütfen diğer illerdeki gibi tüm hasta ve hastayakınlarının kan aramadığı, 2019 yılında bize yakıştığı gibi gönüllü kanbağışçıları olalım. Hepimiz bir gün hasta ya da hasta yakını olabiliriz. Sadece45 dakikalarını ayırsınlar. Kızılay merkezlerine gezici ekiplere başvursunlar.Tok karnına, bir resimli TC kimlikleriyle bağışçı olsunlar. Hepimiz bir günhasta ya da hasta yakını olacağımız için kana ihtiyacımız olacağı için o gün ostokta kan bulabilmek için ve bu stokları tamamlayabilmek için kan bağışınadavet ediyorum” diye konuştu.
 
Türk Kızılayı EgeBölgesi Kan Merkezi’nin Bayraklı’daki binasında gerçekleşen kan bağışı kampanyasındakonuşan MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı da sosyal sorumluluk projelerineimza atan Genç MÜSİAD üyelerini tebrik etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.