EGE NET TV

Güzelbahçe’nin Yelki Mahallesi’nde, go-kart tesisi yapılmak istenmektedir.

Güzelbahçe’nin Yelki Mahallesi’nde, go-kart tesisi yapılmak istenmektedir.
Okundu
26 Kasım 2019 - 19:15

Değerli vatandaşlarım;

Siyasi saiklerle uzun yıllardır merkezi yönetim tarafından göz ardı edilen güzel İzmir’imiz, millet iradesinin hiçe sayıldığı bir fırsatçılıkla, yeni bir talana sahne olmak üzeredir.

Adı gibi Cennet bir köşemiz olan Güzelbahçe’nin Yelki Mahallesi’nde, 52 dönüm arazi üzerinde bir go-kart tesisi yapılmak istenmektedir.

100 yıllık zeytin ağaçları, sakinliği ve buna bağlı kuş ve hayvan çeşitliliğiyle bilinen bölgedeki bu proje, iktidarın itiafındaki gibi,  kendi yönetimlerindeki kentlere ‘ihanetinin’ benzeri bir hamledir.

Bu tür projelerin olmazsa olmazı ÇED Raporu alınmadan, üstelik milletin oylarıyla seçilmiş yyerel yönetimin rızası olmadan, kanunlardan yarattıkları boşluklardan sızma girişimi, her şeyden önce dillerinden düşürmedikleri ‘Millet İradesi’ne saygısızlıktır.

Muhteşem doğasıyla bilinen bir vadinin ortasına 90 hatta 110 desibelin üzerinde bir gürültüye sebep olabilecek bir tesisin, bölgedeki eko sistemi ne kadar olumsuz etkileyeceğini görmemek için cahih olmak gerekir.

Belediye’nin itirazını, Çevre Bakanlığı yetkisi ile aşmaya kalkmak, İzmir ve Güzelbahçe halkının tercihine saygısızlıktır.

Bu projenin sahiplerini ve destek olan siyasi iradeyi kararlarını gözden geçirmeye ve Güzelbahçelilerle ortak akılda buluşmaya davet ediyorum..

D.Müsavat DERVİŞOĞLU

İyi Parti Grup Başkanvekili

İzmir Milletvekili

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.