EGE NET TV

Hakkımızda

Kemal Ceran 1954 yılında Konya’nın Beyşehir İlçesinin şirin bir köyü olan Başgöze köyünde dünyaya geldi. 1965 yılında ailesiyle birlikte İzmir’e yerleşti. İlk ve orta öğrenimini Gültepe’de tamamlayan Kemal Ceran Ekonomik nedenlerden dolayı Eğitimine devam edemedi. Çeşitli mesleklerde çalışan Kemal Ceran 1980 yılına kadar çok sevdiği matbaacılık mesleğinde çalıştı. İlgi alanları başta Sinema olmak üzere Kitap okumak, şiir ve Tiyatro, Hikaye yazmak ve araştırma yapmak.

Ayrıca Sinemanın onun ruhunda başka bir yeri olduğunu anladı. Öyle ki, Sinemada izlediği bazı filmlerin sonunun bu böyle bitmemeli deyip, eve gidince de devamını yazardı. Bu arada İzmir’de çekilen bazı filmlerde hem figüranlık hem de set asistanlığı yaptı. Sonra sinema filmi için araştırarak teknik senaryo yazmayı öğrendi. Foto romanlarda da oynayan Kemal Ceran 1980 yılında fotoğraf makinesi ile tanıştı ve bir daha hiç bırakmadı fotoğraf çekmek onun için artık bir tutku haline gelmişti. Daha sonra bu alanda kendini geliştirerek profesyonel olarak çalışmaya başladı. Yeni Asır ve Hürriyet gazetelerine dışarıdan haber fotoğrafları veren Kemal Ceran Ege Telgraf ve Kulis gazetelerinde bir dönem araştırma haber, adliye, polis ve magazin muhabirliği yaptı. Sanat fotoğrafları çekmeye de zaman ayırıyor açılan fotoğraf ve resim sergilerini de kaçırmıyordu. Artık kendisinin de fotoğraf sergisi açma zamanının geldiğini anladı ve 1993 yılı aralık ayında ilk kişisel fotoğraf sergisini İzmir Resim ve Heykel müzesi Sanat Galerisi açtı. Serginin büyük ilgi görmesi üzerine ikinci kişisel sergisini 1994 yılı nisan ayında İzmir Hilton lobi salonunda Üçüncüsünü 1995 kasım ayında Salihli Kültür merkezinde bağış amaçlı, dördüncüsünü 1997 yılında İzmir Büyük Şehir Belediyesi Çetin Emeç sanat galerisinde yine bağış amaçlı açtı.

5 Yıl, kendi kurduğu Ceran Prodüksiyon reklam ajasında tanıtım ve reklam fotoğrafçılığı, klip, deneysel kısa filmler, Reklam ve tanıtım filmerli çekti. Çekmiş olduğu bu reklam ve tanıtım filmlerini firmalara gönderip iş bağlantısı kurarak mesleğinde kariyer yapıp para kazanmayı amaçladı. İzmir’in gece ve gündüz olamak üzere çekmiş olduğu, ayrıca doğa ve insan konulu binin üzerinde sanatsal fotoğraf ve slayt arşivi bulunmaktadır. Dünyada ilk defa Mermer ve Doğal taş sektörüne ailt fuarlarda gösterimi yapılması için mermer defilesi projesini üretti. İzmir DİVA, VOX, EGE LIFE, AYS magazin, dergilerinde magazin muhabirliği yaptı.

2014’den buyana Kemal Ceran Bir Youtube İçerik Üreticisi olup aynı zamanda da Egenettv.com sitesinin Genel koordinatörlüğünü ve yöneticiliğini yapmaktadır

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.