EGE NET TV

Halkapınar Metro İstasyonu’na dev çini pano

Halkapınar Metro İstasyonu’na dev çini pano
Okundu
22 Temmuz 2020 - 13:10

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin simgelerinin bulunduğu çini panoyu Halkapınar Metro İstasyonu’na yerleştirdi. Rutin incelemeleri sırasında çini pano hakkında bilgi alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir metrolarında dünyayla rekabet edecek güzellikte pek çok esere yer verileceğini söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi her gün onlarca insanın kullandığı Halkapınar Metro İstasyonu’na dev bir Çini pano yerleştirdi. Rutin incelemeleri sırasında İzmir’in simgelerinin bulunduğu çini pano hakkında bilgi alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, panoyu çok beğendiğini dile getirerek İzmir metrolarında dünyayla rekabet edecek güzellikte pek çok esere yer verileceğini söyledi.

Geleneksel İznik çini sanatının önemine dikkat çeken Başkan Tunç Soyer,toplu taşımacılıkta insanların vakit geçirdiği metro istasyonlarında güzel sanat ürünleri görmenin herkesi mutlu ettiğini belirten Soyer: “Bu tür eserler, insanın içini ferahlatan bir etki yaratıyor. O nedenle daha bir çok yerde benzer çalışmamız olacak. Dünyanın iyi, güzel metrolarında buna benzer çok çalışma var” dedi.

Panonun üzerinde Alsancak Garı, Kemeraltı, Atatürk Anıtı, iskele, Basmane Garı, Agora, Büyükşehir Belediye Binası, Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Yalı Cami, Tarihi Asansör ve Körfez bulunuyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in rutin incelemelerineBüyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak, Başkan Danışmanı Ahmet Altan, Metro A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Raif Canbek ve Metro Genel Müdürü Sönmez Alev eşlik etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.