EGE NET TV

I.EMEKLİ ÖZEL HAREKÂTÇILAR GENÇLERE VATAN SEVGİSİNİ AN

I.EMEKLİ ÖZEL HAREKÂTÇILAR GENÇLERE VATAN SEVGİSİNİ AN
Okundu
22 Aralık 2018 - 18:38

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık, Kültür veSpor Daire Başkanlığı’na bağlı Enderun Topluluğu, Tüm Emekli Polis Özel HarekâtçılarDerneği’ne mensup emekli polisleri ağırladı.
Tüm Emekli Polis Özel Harekâtçılar Derneği(TEMPÖHDER) Başkanı Uğur Yenen ile Başkan Yardımcısı Mehmet Atıcı “ÖzelHarekâtçı Gözüyle Vatan-Millet Sevgisi” başlığıyla verdikleri konferansta,gençlerle polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerini paylaştı. 
TEMPÖHDER Başkanı Uğur Yenen, vatan sevdası ile masabaşı görevden özel harekâta geçtiğini, doğuda 15 yıl çalıştıktan sonra emekliolduğunu ifade etti. 63 ilde yapılanması bulunan ve sadece gönüllülerden oluşanÖzel Harekatı’n her koşulda göreve koştuğunu, sadece Türkiye’de değil, 10ülkede aktif olarak mazlumun yanında yer aldığını vurgulayan Başkan Yenen, Osmanlı’nınyer aldığı tüm coğrafyalarda yer almaya devam edeceklerini söyledi.
 “Özel Harekât Başkanlığı hainlerin ilkhedeflerindendi.”
15 Temmuz’da hainlere karşı verilen mücadelelere dedeğinen Başkan Yenen,“15 Temmuz’da biliyorsunuz Emniyet Genel Müdürlüğü Özel HarekâtBaşkanlığı bombalandı. Bunun da sebebi, hainlerin korkulu rüyası özel harekâtolduğu içindir. Çünkü biz özel harekâtçılar olarak zoru seçtik. Onlar masa başıve teknik işlerde hainlik yaptıkları için bizim içimize fazla giremediler. Oyüzden en tehlikeli yerlerden biri olarak gördükleri için Özel HarekâtBaşkanlığı ilk hedeflerindendi. Orda 53 arkadaşımız şehit oldu. Şehitarkadaşlarının acısını yaşayan arkadaşlarımız, vatan savunması aşkıyla; TürkSilahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı, Ankara Emniyet Müdürlüğü ve JandarmaGenel Komutanlığı’nda çatışmaya girdi. TRT’yi geri aldılar. Türkiye’nin hertarafında Özel Harekâtçılar yanlarında arkadaşları şehit olurken vatanın dahaönemli olduğunu düşündüler. Bazılar manava, bakkala, petrole koşarken bizTEMPÖHDER olarak özel harekât şubesine koştuk. Biz de varız dedik. Vatan sevgisinasıl bir şey? Böyle bir şey. Bizim emekli olmamız fark etmiyor. Her daimgöreve hazırız.” dedi. 
Başkan Yenen, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekât BaşkanıSelami Türker’in selamını da gençlere ileterek konuşmasını tamamladı.
“Atasına,vatanına bağlı gençler lazım.” 
TEMPÖHDER Başkan Yardımcısı Mehmet Atıcı da toplamda29 yıl özel harekât biriminde çalıştığını anlatarak gençlerle meslek hayatıylailgili anekdotlar paylaştı. “Vatan bize atalarımızdan, Alparslan’dan,Fatih’ten, Yavuz’dan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten emanet…” diyerek gençlereseslenen Atıcı, “ Birkaç çapulcuya teslim etmedik, etmeyeceğiz. Biz özel harekâtçılarvatan sevgisiyle, canımızı, kanımızı bu topraklara bağışlamışız. Bayrağı sizgençlere teslim ettik. Vatanı sizlere emanet ediyoruz. Ama bize nasıl gençlazım? Montaja, tehdite, makama, paraya, pula boyun eğmeyecek gençler lazım.Atasına, vatanına bağlı gençler lazım. Sizler üniversitelerden mezunolacaksınız. Vatan sevdalısı, ülkesine, devletine, milletine aşk ile bağlıgençler olacağınızdan eminiz. “diye konuştu.
“iHA’larımız,SİHA’larımız var. Hainler mağaradan kafalarını çıkaramıyorlar.” 
PKK’nın artık minimum düzeye indiğini söyleyen Atıcı,“Bundan birkaç yıl önce doğuda yaşanılanları hatırlayınız. Türk Askeri, TürkPolisi oraya giremez dediler. Hendekler kazdılar, her taraf el yapımıpatlayıcıydı. Çok şükür her yere girdik. İçişleri Bakanlığımızdan duyuyorsunuz.Şu anda PKK minimum düzeye indi. Teknolojimiz var, İHA’larımız, SİHA’larımızvar. Hainler artık kafalarını mağaradan çıkaramıyorlar. Dün de düşmanımızvardı, bugün de var, yarın da olacaktır. Ama biz hiçbir zaman küçük balıkolmayacağız.” dedi.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.