EGE NET TV

İzmir’den tek ödül kazanan üniversite İKÇÜ oldu!

İzmir’den tek ödül kazanan üniversite İKÇÜ oldu!
Okundu
29 Aralık 2018 - 8:31

İzmirKâtip Çelebi Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Medya ve İletişimBölümü öğrencileri ödüle doymuyor.
Radyove Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) tarafından Kültür ve TurizmBakanlığı’nın destekleriyle geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl onuncusugerçekleştirilen ‘Aklıma Bir Fikir Geldi İletişim Fikirleri’ Yarışması’nda, Medyave İletişim Bölümü üçüncü sınıf öğrencileri Korhan Dadak ve Mehmet Can Çiftçi, radyospotu kategorisinde ikincilik ödülü almaya hak kazanarak büyük bir başarıyaimza attı. 
İKÇÜ’lü genç iletişimcilere ikinciliködülü…
Yarışmanınseçici kurulunda İletişim Fakülteleri Dekanları Konsey Başkanı Prof. Dr. AyselAziz, radyo yayıncısı Cem Arslan, TRT Televizyon Daire Başkan Yardımcısı NilgünAydoğan, gazeteci Yüksel Aytuğ, eğitim bilimci Dr. Özgür Bolat, RTÜK İzlemeDeğerlendirme Dairesi Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, Reklamverenler Derneğitemsilcisi Alkan Eraltan, RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy, televizyonprogramcısı Oğuz Haksever, şarkıcı Özgün ve Türkiye Halkla İlişkiler Dernektemsilcisi Fügen Toksü yer aldı.
883 Projeden sadece dokuzu ödül almayahak kazandı. 
 “Korsanla Mücadele” konusunda üniversiteöğrencileri arasında farkındalık yaratmak ve korsan yayıncılığın zararlarınailişkin kamuoyunun bilinçlendirilmesi amacıyla 2008 yılından bu yana düzenlenenyarışma, Türkiye’deki çok sayıda üniversite öğrencisinin katılımıyla gerçekleşti.Televizyon, radyo ve afiş olmak üzere üç farklı kategoride ilk üç dereceninbelirlendiği yarışmada, Türkiye’deki üniversitelerden 883 proje, ön elemesonucu 482’ye düşürüldü ve bu projelerden de sadece dokuzu ödül almaya hakkazandı.
İzmir’den tek ödül kazanan üniversiteİKÇÜ oldu!
Türkiye’dekiçok sayıda üniversitenin iletişim ve güzel sanatlar fakültelerinden yoğun birkatılımın olduğu yarışmada, İKÇÜ Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Medya veİletişim Bölümü ödül almaya hak kazanarak önemli bir başarı yakaladı.


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.