EGE NET TV

İZMOD’TAN ÇUKUROVA ÇIKARMASI

İZMOD’TAN ÇUKUROVA ÇIKARMASI
16 Nisan 2019 - 20:22

İzmir Mobilyacılar Odası (İZMOD) üyelerinden oluşan yaklaşık 50 kişilik bir heyet adeta Çukurova’ya bir çıkartma gerçekleştirdi. Çukurova Ahşap İşleme Makineleri Fuarı’nı ziyaret eden İZMOD Başkanı Hasan Özkoparan, Ağaç İşleme Teknolojilerindeki son yenilikleri üyeleriyle birlikte inceleme fırsatı yakaladıklarını söyledi.

Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 2. Çukurova Ahşap İşleme Makineleri Fuarı ve 2. Çukurova Mobilya Yan Sanayi Fuarı, eş zamanlı olarak ziyarete açıldı. Açılış törenine İzmir Mobilyacılar Odası üyesi yaklaşık 50 kişiden oluşan bir heyet katıldı. Heyette İZMOD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan, Başkan Vekili Bülent Şimşek, Yönetim Kurulu Üyelerinden Hakan Kabayeğit, Alper Bilen, Ali Arslan, Soner Büyüktalaş, Tuncay Duğan, Yusuf Rabia Uslu, Eğitim Danışmanı Zafer Koç ve Basın Danışmanı Nihat Ak yer aldı.

Ağaç işleme makine ve teknolojileri alanında sektörün öncü firmaları en son ürünlerini görücüye çıkardı. Sektör trendlerinin belirlendiği, yerli ve yabancı ziyaretçi açısından etkin ve verimli bir pazarlama alt yapısı oluşturan fuar ilgi odağı oldu. Sektörün ana tedarik noktası konumunda olan organizasyonu İzmirli Mobilyacılar incelemeye aldı.

MOBİLYA SEKTÖRÜ LOKOMOTİFTİR

İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan, Mobilya ve ahşap ürünlerinin, günlük yaşamın her alanına dokunan, yaşam kalitesini doğrudan etkileyen, herkesin ihtiyaç duyduğu ürünlerin başında geldiğini, üreticilerinin gelişmeleri yakından takip etmesinin gerektiğini söyledi. Başkan Özkoparan,”İstihdamı yoğun mobilya sektörümüz diğer sektörlerin de lokomotifi konumunda.  Mobilya üreticilerimiz, ağaç, metal, cam, mermer, tekstil, deri ve sünger başta olmak üzere bir çok malzeme kullanıyor. Bu malzemelerin en güzel şekilde işlenmesi gerekiyor. Üreticilerimiz ağaç ve mobilya işleme makinelerindeki gelişmeler ve sunduğu avantajları yakından takip etmek zorunda. Üyelerimizin gelişmesi ve katma değer artışı için aslında bir zorunluluğu yerine getirdik”dedi.

MOBİLYACILAR YAKIN TAKİPTE

Mobilya ve dekorasyon sektörünün hayallere yön verdiğini vurgulayan İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Duğan, özel projelerin hayata geçirilmesinde kullanılan teknolojinin önem kazandığını söyledi.

Mobilyada kullanılan ürünlerin çok farklı formlara sokulduğunu belirten İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Bülent Şimşek, ısıl işlemlerin üreticilerin işlerini kolaylaştırdığını ifade etti.

İZMOD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Arslan, üretim aşamasında değerlendirilecek ürünlerin en az fire ile kullanılması gerektiğine ve makine departmanının bu yönüyle girdi maliyetlerini en aza indirdiğine dikkat çekti.

Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 2. Çukurova Ahşap İşleme Makineleri Fuarı ve 2. Çukurova Mobilya Yan Sanayi Fuarı İzmirli mobilyacılar tarafından incelemeye alındı. Stantları ziyaret eden mobilyacılar yetkililerden bilgi aldı. İkili görüşmelerinde ise aklındaki sorularına cevap aradı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.