EGE NET TV

Karabağlar’ın geleceği planlandı.

Karabağlar’ın geleceği planlandı.
Okundu
07 Ocak 2019 - 6:23

KarabağlarBelediyesi, Türkiye’ye örnek olacak bir uygulama ile ilçenin ihtiyaçlarınayanıt veremeyen eski imar planlarını değiştirip,  2050 yılına kadar yetecek yeni bir planlamagerçekleştirdi. Başkan Selvitopu, tarihi bir ana tanıklık ettikleri içingururlu olduklarını belirterek,  tüm imarplanlarını “oy birliği” ile meclisten geçiren CHP ve AKP meclis üyelerineteşekkür etti.
 
Karabağlar Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı,Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu Başkanlığı’nda yapıldı. Mecliste4. Etap İmar Planı uygulamaları da meclis üyeleri tarafından “oy birliği” ilegeçerek planlama ile ilgili çalışmalar tamamlandı.
 
Belediyemizörnek bir uygulamayı tamamladı
 
Osman Aksüner, Aşık Veysel ve Aydın Mahalleleri’nderiskli alan da dahil ilçedeki yaklaşık 2 bin hektarlık bir alanın imarplanlarının tamamlandığını belirten Başkan Muhittin Selvitopu,  “Belediyemiz örnek bir çalışmayı tamamlamışoldu. Bu planlamayı yapmamızdaki amaç gelecek kuşaklara karşı temel görevimizolmasındandır. Bunun tarihi yönü olması da budur. Bunları yapmazsanız kentigeleceğe taşıyamazsınız. Bunun bizim tarafımızdan yapılması da ayrıca gururtablosudur. Türkiye’deki örnek uygulamayı Karabağlar Belediyesi olarakgerçekleştirdik. Kimse bu işlere cesaret edemez. Bunlar zor iştir. Ama bizcesaret ettik ve tamamladık. Tüm imar planlarını oy birliği ile meclistengeçiren CHP ve AK Partili meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Bu planlarınKarabağlar’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
Son olarak bu planlamalarda zamanla eksiklerolabileceğinin altını çizen Başkan Selvitopu, eksikler oldukça belediye meclisigerekli çalışmaları yapacaktır” diye konuştu.
 
 Yenilenen planlarda ne gibi çalışmalaryapıldı?
 
Yenilenen imar planları sayesinde vatandaşlarınyeşil alan, okul, sağlık ocakları, otoparklar, geniş yollar gibi rahatyaşayabilecekleri, temel ihtiyaçlarını karşılayacakları çalışmalar yapıldı.Parsel bazında yeni otopark yönetmeliğe uygun plan notları getirilirken,binaların yeni imar mevzuatına uygun bir şekilde bir araya gelerek 10-15 katolması hedeflendi. Yine vatandaşların talepleri göz önünde bulundurularak anaakslara ticaret fonksiyonları getirildi. Kısaca Karabağlar’ın yaşanabilir birşehre dönüşmesi, sağlıklı çevreler oluşturulması için gerekli olan planlamalaryapıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.