EGE NET TV

KARAMOLLAOĞLU DEPREM BÖLGESİNDE

KARAMOLLAOĞLU DEPREM BÖLGESİNDE
Okundu
01 Kasım 2020 - 14:16

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 6,6 şiddetindeki depremle sarsılan İzmir’e ziyaret gerçekleştirdi. Afet bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere İzmir’e  gelen Karamollaoğlu, AFAD Koordinasyon Merkezi’ndeki yetkililerden son durumla ilgili  bilgi aldı. Saadet lideri Karamollaoğlu, depremde hasar gören Bayraklı İlçesi Mansuroğlu Mahallesi’ndeki enkaz alanına gelerek depremzede vatandaşlarla bir araya geldi, yapılan çalışmaları yerinde inceledi.  Karamollaoğlu’na Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, İzmir İl Başkanı Mustafa Erduran ile partilerden oluşan bir heyet eşlik etti. 

“Allah’tan rahmet diliyorum” 

Deprem bölgesine yaptığı ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu şunları söyledi:

“Üzüntülü bir hadise üzerine buradayız. Bazı binalarda ciddi hasarlar var. Ama ümit kesmiyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından gelen kurtarma ekipleri burada. Yoğun bir çaba sarf ediliyor. Şu anda aldığımız bilgiye göre yıkılan binaların çoğunda bodrum katlarında problem olduğu yönünde. Kolonlar iptal edilmiş veya hiç kolon yapılmamış. Bizim bu hadiseler karşısında yeterli dersi alıp almadığımız düşüncesi hâsıl oluyor. Burası deprem bölgesi. Tedbirler alındığında deprem çok daha az bir zararla atlatılabilir. Yaklaşık 20 sene önce Sakarya depreminde binlerce kardeşimiz hayatını kaybetti. İstanbul sürekli tehdit altında. Buna rağmen inşaatlarda ve şehir planlamalarında gereken özen gösteriliyor mu, diye endişemiz var. Deprem bölgesinde kurulan şehirlerin mutlaka deprem anında kurtarıcılara imkân sağlaması gerekir. Toplanma alanlarına ihtiyaç vardır. Zarara uğrayan vatandaşlarımızın zararlarının devlet tarafından karşılanması bizi mutlu eder. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” EGENETTV HABER : KEMAL CERAN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.