EGE NET TV

KORONA SALGINI TEDBİRLERİNDE GÜVENCESİZ OLAN MÜZİSYENLER YOK SAYILDI

KORONA SALGINI TEDBİRLERİNDE GÜVENCESİZ OLAN MÜZİSYENLER YOK SAYILDI
Okundu
31 Mart 2020 - 14:00

Değerli Basın Mensupları,

izmir Müzisyenler Ve Sahne Sanatcilar

Reşat GÜLŞEN :’ Evde kalalım ama kimse açlıktan ölmesin!’

GÜLŞEN :’ Evde kalalım ama kimse açlıktan ölmesin!’

, Corona pandemik salgını nedeniyle alınan haklı tedbirler sonucu pek çok sektörde olduğu gibi günübirlik çalışan müzik emekçilerinin de işlerini yapamaz, para kazanamaz, hayatlarını sürdüremez duruma geldiklerini belirterek “Müzisyen kardeşlerimiz zor durumda. Günübirlik çalışan müzik emekçilerinin mağduriyeti için acil önlem alınmalı. Evde kalalım ama kimse de evde açlıktan ölmesin!” dedi.


​Geçimini güvencesiz ve günlük işlerden sağlayan, müzisyenlik, kağıt toplayıcılığı, çiçekçilik ve mevsimlik işçilik yapan, aynı zamanda sokak ekonomisi ile geçimini sağlayan Romanlar ve diğer işsiz grupların salgın döneminde yaşadıkları sorunları gündeme getirmek için bir basın açıklaması gerçekleştireceğim.
Hükümetin, bu zor günlerde dezavantajlı gruplara yönelik hala sahaya dönük çalışmalarının olmaması halkımızı derinden yaralamaktadır.
Şimdiye kadar yok sayılan Romanların, bu zor günlerinde yanlarında olmak için; siz değerli basın mensuplarını (30 Mart 2020) yapacağım basın açıklamasında yanımızda görmek tüm mağdur kesimlere ve şahsıma güç katacaktır. Sosyal mesafe göz önünde bulundurulacak ve tedbirler alınacaktır.
Saygılarımla. İzmir Konak Tepecik ve Hilal Mahallesinde yaşayan gıda ihtiyacı olan yaklaşık 2 bin aileye ayrım yapmadan, İzmir Büyükşehir Belediyesinin ve İzmirlilerin katkılarıyla hazırlanan gıda paketlerini dağıttık. İzmir Büyükşehir Belediyesine, İzmir Valiliğine ve katkıda bulunan İzmirlilere bu zor günlerde ihtiyaç sahiplerinin yanında oldukları için çok teşekkür ediyoruz.

​​​​​​​Özcan PURÇU
​​​​​​​CHP İzmir Milletvekili

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.