EGE NET TV

Menemen Belediyesi bir mülkünü daha geri aldı

Menemen Belediyesi bir mülkünü daha geri aldı
Okundu
16 Haziran 2020 - 18:04

Başkan Aksoy, “Kimse belediyenin mallarının üzerine çökemez”

Menemen Belediyesi hukuk dışı usullerle hiçbir bedel ödenmeden kullanılan bir mülkünü daha geri aldı. Kent 2’de bulunan Menemen Belediyesi’ne ait mülk, faaliyet gösteren Özel Afacanlar Anaokulu’nun boşaltılması sonucu Menemen Belediyesi’ne geri kazandırıldı.

Göreve geldiği günden bugüne Menemen Belediyesi’ne ait olan ve hukuksuz olarak başkalarına verilen mülklerin belediyeye geri kazandırılmasıyla alakalı büyük bir mücadele veren Menemen Belediye Balkanı Serdar Aksoy, verilen hukuki mücadele sonucunda Kent 2’deki mülkünü de geri aldı.

Menemen Belediyesi’ne ait olan ve önceki belediye döneminde S.S. Menemen Kadın Girişim Üretim ve İşletme Kooperatifi’ne bedelsiz olarak kiralanan mülk, geçtiğimiz günlerde kiracılarının tasfiye edilmesi sonucu geri alındı.

Kreş ve etüt merkezi olacak

10 yıllığına herhangi bir ücret talep edilmeden kreş olarak kiralanan, su, elektrik, doğalgaz ödemeleri belediye tarafından yapılan, çalışan bütün elemanları Menemen Belediyesi’nin ücretli çalışanları olan kreş, Menemen Belediyesi’ne herhangi bir ödeme yapmadığı gibi ekonomik olarak da yük oluyordu. Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un göreve gelmesinden sonra yöneticilerine birçok defa mülkü boşaltmaları yönünde talep gitmesine rağmen herhangi bir hukuki dayanağı olmadan boşaltma işlemini gerçekleştirmeyen kiracılar, geçtiğimiz günlerde belediye ekipleri tarafından mülkten çıkarıldı. Boşaltılan kreş, önümüzdeki günlerde belediye tarafından kreş ve etüt merkezi olarak yeniden açılacak. 

Başkan Aksoy sosyal medya hesabından duyurdu

Konuyu yaptığı sosyal medya paylaşımı ile duyuran Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, yaptığı paylaşımda, “Belediyemizden 10 yıllığına hukuk dışı usullerle hiçbir bedel ödenmeden bir kuruma kiralanmış olan yerimizi geri aldık. Hukuksuzluğu, belediyenin mallarının üzerine çökmeyi doğal karşılayan bir anlayışla mücadeleye devam edeceğiz. Kent 2 bölgemizdeki bu alan kreş ve etüt merkezi olarak önümüzdeki dönemde hizmet verecektir” açıklamasını yaptı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.