EGE NET TV

SİVAS BELEDİYESİNDEN ESNAFA 1500 TL CAN SUYU…

SİVAS BELEDİYESİNDEN ESNAFA 1500 TL CAN SUYU…
Okundu
05 Aralık 2020 - 11:00

Pandemi sürecinden etkilenen sektörlerin temsilcileri ile istişare toplantısı düzenlendi. Sivas Belediyesi öncülüğünde düzenlenen istişare toplantısına Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve esnaf sektörünün temsilcileri katıldı.

DERTLERİ PAYLAŞARAK BU ZOR SÜRECİ ATLATACAĞIZ

Toplantı öncesi bir konuşma yapan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Pandemi sürecinden etkilenen sektör temsilcileri ile sektörün sorunlarını konuşmak, istişare etmek için bir araya geldik. Sivas Belediyesi olarak bu zorlu süreçte hemşerilerimize ‘neler yapabiliriz, yükü nasıl omuzlayabiliriz’ onun çalışmalarını yapıyoruz. Dertleri paylaşarak, bu zor süreci birlik ve beraberlik içerisinde yürüttüğümüz çalışmalar ile atlatacağız.” dedi.

1540 ESNAFIMIZA GERİ ÖDEMESİZ TOPLAMDA 1 MİLYON 518 BİN 500 TL NAKİT DESTEĞİ SAĞLADIK

Pandemi sürecinden etkilenen sektörlerin temsilcileri ile istişare toplantı öncesi pandemi sürecinde vatandaşa yönelik yapılan çalışmaları sıralayan Başkan Bilgin, “Merkezi hükümet tarafından alınan tedbirler kapsamında iş yerleri kapanan belediye kiracısı esnaflarımızın kapalı kaldıkları dönemde kiralarını almadık. Yine açık olmalarına rağmen genelge kapsamına girmemiş olanların da kira borçlarını 6 ay boyunca gecikme zammı olmaksızın erteledik. Bu kapsamda 1540 esnafımıza geri ödemesiz 1000 TL nakit desteği sağladık. Berber, kuaför, güzellik salonu, servis tur ve taşımacılık, pastane, kafe, restoran, lokanta, kantin, internet kafe, kahvehane, oyun salonu, pazarcı, spor salonları, düğün salonları gelinlikçiler, çeyiz, düğün organizasyoncuları, eğitim, danışmalık, özel eğitim, kreş, bakım evi ve ramazan davulcuları olmak üzere toplam 1540 vatandaşımıza destek sağladık. Belediye olarak 249 Özel Halk Otobüslerimize 258 bin 960 LT yakıt desteği sağladık. Bu da 1 Milyon 722 Bin TL’ye tekabül ediyor. Buna ek olarak Halk otobüsü esnaflarımızdan işgaliye bedelinde yüzde 50 indirim yaparak 420 biletten 210 bilete düşürdük.” dedi.

BELEDİYEMİZ HER ZAMAN ESNAFIN YANINDA Toplantıda daha sonra söz alan Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, “Daha önce kapanan esnafımıza Sivas Belediyesi olarak 1000 TL yardımda bulunmuştunuz. Gerçekten bu katkınızdan esnafımız çok memnun EGENETTV HABER : GÜRKAN GENÇ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.