EGE NET TV

TEKDER İzmir’den Depremzede Vatandaşlara Gıda Desteği

TEKDER İzmir’den Depremzede Vatandaşlara Gıda Desteği
Okundu
01 Kasım 2020 - 14:42

İzmir’de yaşanan deprem felaketinin ardından özellikle Bayraklı ve civarında yaşayan vatandaşlar evlerine giremiyor. Evlerinden uzak geceleri sokakta geçiren vatandaşların yardımına kamu ve özel kurumlar yetişiyor. Dağıtılan çadırlar, battaniyeler, yatakların yanı sıra yiyecek ve içecek ihtiyacı da elbirliğiyle sağlanıyor. Kamu ve özel kurumlar, vatandaşlar yaraları sarmak ve mağdur olan vatandaşlara hizmet için seferber oldu.

TEKDER’DEN ÇORBA, EKMEK VE SU

Ticaret ve Ekonomi Kulübü İzmir İl Başkanlığı’da depremin olduğu ilk andan itibaren tüm imkanlarını seferber ederek deprem bölgesine koştu. Binlerce vatandaşımıza sıcak çorba, ekmek ve su ikram eden TEKDER İzmir yöneticileri ve üyeleri çalışmaların devam edeceklerini söyledi.

TÜM TÜRKİYE SEFERBER OLDU

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Ticaret ve Ekonomi Kulübü İzmir İl Başkanı Bayram Tüm, “Depremin ilk olduğu andan itibaren hemen ne yapabiliriz diye depremin hasar verdiği binalara koştuk. İl başkanlığımızda Bayraklı’da bulunuyor. Tespitlerimize göre sıcak yemek ihtiyacının acil olduğunu gördük ve hemen harekete geçtik. Üyelerimizle birlikte binlerce vatandaşımıza soğuyan havada bir nebzede olsa faydalı olabilmek adına çorba, ekmek ve su ikram ettik. Depremin hasar verdiği apartmanları yakınlarında ve Aşık Veysel Rekreasyon alanında kurulan çadırların girişinde dağıtımlarımızı sürdürüyoruz. Yaşanan felaketin acısını paylaşmak için Tüm Türkiye seferber oldu. Tüm Türkiye’den belediyeler, dernekler, Stk’lar el ele verip yardıma koştu. Deprem nedeniyle vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekanları cennet olsun. Yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Yakınlarına sabırlar diliyoruz. “şeklinde konuştu. EGENETTV HABER : KEMAL CERAN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.