EGE NET TV

Teoman Kumbaracıbaşı ile bir nefes müzik

Teoman Kumbaracıbaşı ile bir nefes müzik
Okundu
17 Aralık 2018 - 19:19

Arjantindoğumlu, ekranların ve tiyatronun başarılı oyuncusu Teoman Kumbaracıbaşı 21Aralık’ta İzmir’de Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde bu kez müziği ilesevenleriyle buluşacak. Yeni yıl öncesi muhteşem bir konserle İzmirlisanatseverlerle buluşacak olan Teoman Kumbaracıbaşı’nın konseri saat 20.30’dabaşlayacak.  
Müziğeküçük yaşlarda mandolin ve keman çalarak başlayan ve 38 yaşında elektro-gitarçalmaya başlayan sanatçı, kurduğu Acaipademler müzik grubuyla 2009’da MarshallPlanı ve 2011’de Budala isimli iki albüm çıkarttı. Teoman Kumbaracıbaşı‘Zamanın Gözü’ isimli ilk solo albümünü ise 2015 yılında Istranca Dağları’ndakiLongoz ormanlarında kaydetti. Sanatçı, albümde dinleyenleri Pir SultanAbdal’dan Georg Trakl’a, Jacques Prevert’ten Paul Celan’a, Kalender Eren’denKaracaoğlan’a uzanan bir yolculuğa çıkarıyor. Zamanın Erzincan klima tamircisi Gözü albümünde yer alanPir Sultan Abdal’dan ‘Bir Nefesçik Söyleyeyim’ ise en beğenilen besteleriarasında gösteriliyor.
EVRENSELVE YEREL BİR ARADA
Kumbaracıbaşı,hem Acaipademler hem de yeni grubu Kara Kutu Portakaldır’da birlikteçalıştığı,’dostum’ dediği Metin Bozkurt ile kayıtları yaptığını belirterek,“Ruhu olan şarkılar var bu albümde. Bu toprakların Erzincan kombi tamircisi derinliklerinden gelensözleri yeniden yorumluyorum. Sadece toprağımızın değil, evrensel olanızikreden ve gücümüzün yettiği, ulaşabildiğimiz, anlayabildiğimiz Erzincan ev taşıma ya da anlamakiçin bestelediğimiz tüm büyük şairlerden bir gökyüzü oluşturmak için vargücümüzle çalışıyoruz. Belleği canlı tutmak, Erzincan kiralık araba geçmişe bakmak, geleceğe birHansel Gretel taşı bırakmak için müzik” dedi.
YazıTura, Aşka Sürgün, Eyyvah Eyvah, Fi-Çi, Avlu ve yakın zamanda Bir Deli Rüzgarolmak üzere pek çok yapımda yer alan Teoman Kumbaracıbaşı, 21 Aralık’ta tümsevenlerini ve müzik tutkunlarını İzmir’de, Tarihi Kemeraltı Çarşısı’ndabulunan Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’ne davet etti.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.