EGE NET TV

Uluslarara Gazeteciler ve Televizyoncular Balıkesir’de toplandı

Uluslarara Gazeteciler ve Televizyoncular Balıkesir’de toplandı
Okundu
29 Eylül 2020 - 9:10

Kısa adı UGTF olan Uluslaraarası Gazeteciler Federasyonu, Balıkesir’de toplandı.
Balıkesir Belediyesi Kent Meclisi toplantı salonunda yapılan toplantıya  Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz,Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş,Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı  Dr.,Feyyaz Çiftci ,Türkiye Toplu Taşıma İşverenler Sendikası Genel başkan yardımcısı Bahattin Ezber  katıldı.

Toplantının açılışında konuşan UGF Başkanı Ahmet Tübcel,Uluslararası Gazeteciler ve Televizyoncular Federasyonu’nun çalışmalarını anlattı.Yunanistan’da yayın yapan Dimokratia adlı gazetenin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili yaptığı hakaret içeren haberine de tepki gösteren Tübcel” Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik, çaresizliğin ve bir o kadar da ahlaki yoksunluğun oluşturduğu çirkin hakaretleri muhataplarına iade ediyor, söz konusu pervasızlığı sergileyenleri en sert şekilde kınıyoruz. İnsanlık dışı bu tür yaklaşımların bölge barışına ve insanlığa verdiği zararların farkında olunarak, sorumlularla ilgili gerekli adımların atılması hususunda Yunan makamlarını göreve davet ediyoruz .Cumhurbaşkanımıza yönelik sergilenen hakaretlerde görmek mümkündür. Manşetten verilen hakaretlerin basın etik, özgürlük ve ilkeleri kapsamında değerlendirilemeyeceği aşikardır”dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ise,UGTF yöneticilerini şehirlerinde ağırlamaktan büyük gurur duyduklarını söyledi.Yılmaz,Yunan Dimokratia  gazetesini şiddetle kınadığını dile getirdi.
Toplantıya katılanlar Dimokratia  Gazetesinin manşetini alkışlarla protesto etti.
EMNİYET MÜDÜRÜ ZİYARET
Uluslarası Gazeteciler ve Televizyoncular Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Tubcel ve yönetim kurulu üyeleri Harun Aygün, Yunus Karakaya, Yılmaz Yurtsever, Hasan Çölmekçi, Bülent Korkmaz, Serhan Seyhan, Sedat Yazıcıoğlu, Tahsin Güzel, Servet Öz daha sonra Balıkesir Emniyet Müdürü Hasan Onar oldu. Federasyon hakkında bilgi veren Genel Başkan Ahmet Tübcel,Emniyet Müdürü Onar’a çalışmalarında başarılar diledi.
DOĞAL ŞEHİR SINDIRGI’YA ZİYARET
UGTF Yönetimi daha sonra Doğal şehir Sındırgı’ya geçti.
Sındırgı Belediye Başkan Yardımcısı Salih Durak,ilçenin tarihi ve doğal güzellikleri hakkında gazetecilere bilgi verdi.
Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ise Gazetecilerin bütün zorluklara rağmen vatandaşlara doğru haberi ulaştırma çabası içerisinde olduğunu söyledi Başkan Yavaş “Büyük bir özveriyle görevini yapmaya çalışan, toplumun her kesiminin bilgilendirilmesi ve haber alması noktasında çok önemli bir görevi icra eden gazetecileri şehirmizde ağırlamaktan büyük mutluluk duydum

Günlük hayatın vazgeçilmez unsurlarından olan basın; kurumlar ve bireyler arasında veri akışını sağlaması yönüyle bizlere yardımcı olmakta ve bir anlamda kamu hizmeti ifa etmektedir. Gecesini gündüzüne katarak, kar, kış, sıcak, soğuk, demeden canla başla çalışarak topluma hizmet eden değerli gazetecilerin özverilerini takdir etmemek mümkün değildir. Yaptığınız haberler ve gazetenizdeki bilgilendirmeler ile ilçemizin bir nevi dışa açılan kapısısınız. Tanıtım destekli çalışmalarınız için ayrıca kutluyorum.

Bizlerin üzerine düşen sizlere her alanda destek sağlamak. Basın mensuplarının da doğru haber, tarafsızlık, özel hayata saygı noktasında meslek etiği açısından önemli olan hususlarda kişi haklarını gözetmeleri önemli bir noktadır.”dedi EGENETTV HABER : KEMAL CERAN


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.