EGE NET TV

YEDAM, BAĞIMLILIKTAN KURTARACAK

YEDAM, BAĞIMLILIKTAN KURTARACAK
Okundu
09 Şubat 2020 - 19:11

Yeşilay İzmir Şubesi Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Başkan Ümit Ülkü, YEDAM’ın hizmete girdiğini müjdeledi, “YEDAM, bağımlı ve bağımlı yakınlarına ücretsiz hizmet verecek” dedi

Ülkü Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Yeşilay İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, Kordon Otel Çankaya’da yapılan Yeşilay İzmir Şubesi Olağan Genel Kurulu’nda, Mayıs ayından bu yana yapılan faaliyetleri anlattı ve güven tazeledi.

Divan Başkanlığını İzmir İl Sağlık Müdürü M. Burak Öztop’un üstlendiği Olağan Genel Kurula, AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nesim Tanğlay, İŞKUR İl Müdürü Kadri Kabak, SGK İl Müdürü Ekrem Gülcemal ile Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper ve 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Semih Küçükgüçlü katıldı.

Okullarda 274 bin 574 kişiye ulaşıldı

Yeşilay olarak kutsal bir yolda yürüdüklerini belirten Şube Başkanı Ümit Ülkü, “Biz elimizden geleni yapma gayreti içerisindeyiz. Her yere elimizi uzatmaya çalışıyoruz. İzmir’deki okullarımızda bağımlılıklarla mücadele konusunda psikolojik danışmanlarımız tarafından sürekli eğitimler veriliyor. Burada öğrenciler, veliler ve öğretmenler bilgilendiriliyor. Eylül ayından Ocak ayına kadar okullarda 274 bin 574 kişiye ulaşmayı başardık. Bununla beraber kentimizde bulunan birçok üniversitede de Genç Yeşilay kulüplerimiz kuruldu. Biz sadece okullarda değil, bizlerden bağımlılık eğitimi isteyen şirket yöneticilerimize de yardımcı oluyoruz. İzmir’de birçok şirketimizde özellikle tütün bağımlılığı noktasında eğitimler verdik. Bağımlılıkla mücadelede kararlıyız ve var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

YEDAM hizmete girdi

Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin (YEDAM) hizmete girdiğini de müjdeleyen Ümit Ülkü, “YEDAM’ın kentimizde olmasını önemsiyorduk, bizim için çok anlamlı bir projeydi. Ege Üniversitesi ile yaptığımız protokol sonucunda, kampus içerisinde bulunan Yeşil Köşk binasında çalışmalarımız tamamlandı ve Yeşilay Danışmanlık Merkezi’miz (YEDAM) hizmet vermeye başladı. Burada YEDAM Personellerimiz; tütün, alkol, madde ve internet ile ilgili sorunlar yaşayan kişilere ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağlayarak, yeniden hayata kazandırılmaları için ücretsiz bir şekilde yardımcı olacaklar. Aynı zamanda aile ve yakınlarına da destek vererek bozulan yaşam düzeninin onarılmasını ve ilişkilerin sağlıklı devam etmesini destekleyecekler” ifadesini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.